...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

LG 27GN880 – ERGOnomiczna rewolucja na biurkach graczy

LG Monitory

My, gracze pecetowi, rzadko kiedy mamy wystarczającą ilość miejsca na biurku. Klawiatura, myszka, wielka podkładka. Do tego monitor, najlepiej dwa. Koniecznie też mikrofon, aby nasi kumple dobrze słyszeli wydawane przez nas podczas rozgrywki sieciowej rozkazy. Jeszcze by się chciało postawić w dobrze wyeksponowanym miejscu tę figurkę z niedawno zakupionej edycji kolekcjonerskiej. Tylko jak to wszystko upchnąć?

Okazuje się, że sporą część powierzchni biurka zajmuje duża, masywna podstawa monitora. Ogranicza ona w znaczy sposób możliwość odpowiedniego rozstawienia sprzętu i często nie daje wielkich możliwości na optymalne ustawienie wysokości, kątów, czy odległości matrycy od naszych oczu.

Ten problem zauważyło LG, które zaproponowało swoje autorskie rozwiązanie umieszczenia ekranu na biurku – ERGO. W monitorze LG 27GN880 podstawą montażową jest nasz blat. Nie trzeba wiercić dziur – solidnym zaciskiem przykręcamy całą konstrukcję, wszystkie kable maskujemy w pionowym słupku, a matrycę do uchwytu montujemy jednym ruchem.

Pierwsze wrażenie jest takie, jakby ekran unosił się w powietrzu. Od razu widzimy też ile miejsca zabierała nam na biurku tradycyjna podstawa. Jednak to, co wzbudza autentyczny zachwyt, to możliwość dopasowania położenia monitora do naszych aktualnych potrzeb. Zamontowaną na ramieniu matrycę monitora LG 27GN880 możemy swobodnie podnosić i obniżać, obracać na boki aż o 280 stopni, ustawiać kąt nachylenia, i co najlepsze, przybliżać i oddalać ekran aż o 18 cm. Dzięki temu w trakcie gry można przysunąć obraz bliżej oczu, a podczas normalnego użytkowania monitor może znajdować się dalej. Taka wygoda jest zasadniczo nieosiągalna przy użyciu tradycyjnej podstawki na ekran.

Czym jednak byłby monitor gamingowy bez odpowiednich parametrów? 27-calowa matryca Nano IPS 1 ms gwarantuje żywe kolory przy jednoczesnym zachowaniu czasu prędkości charakterystycznym dla matryc TN. Rozdzielczość QHD z częstotliwością odświeżania 144Hz i wsparciem dla technologii NVIDIA G-Sync oraz AMD FreeSync gwarantuje odpowiednie warunki do prowadzenia rozgrywek w najdynamiczniejszych grach. Z czystym sumieniem można określić LG 27GN880 jako rasowy monitor przeznaczony dla graczy.

Zmiana systemu montażu monitora na ten oferowany przez LG i linię ERGO to prawdziwa ergonomiczna rewolucja. Od samego początku byliśmy przyzwyczajeni, że ekrany stawiamy na dużych podstawach na biurkach i jakoś z tym żyjemy. Dopiero umieszczenie monitora na wysięgniku pokazuje nam ile miejsca na blacie możemy zyskać i o ile wygodniej możemy ustawić sobie matrycę względem naszych oczu.


Źródło: LG

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF