...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Loko, czyli pierwszy polski Tinder modowy

Dlaczego popularna aplikacja randkowa Tinder odniosła tak spektakularny sukces? Jest przede wszystkim prosta w obsłudze i ciekawi nas jej treść. Tę prawidłowość bardzo szybko zauważył polski startup, który postanowił zastosować mechanizm Tindera tworząc własną aplikację modową. Czy Loko w przyszłości ma szansę stać się nieodłącznym elementem zakupów przez Internet?

Kupowanie ubrań przez Internet jeszcze nigdy nie było tak proste. Polski startup stworzył aplikację mobilną, dzięki której w łatwy sposób znajdziemy w Internecie to, czego szukamy. Bez scrollowania i przeklikiwania się przez kolejne podstrony. Loko pozwala bowiem na wyszukiwanie i selekcjonowanie interesujących nas przedmiotów w taki sposób, w jaki randkowa aplikacja Tinder umożliwia dobieranie się w pary. Mechanizm jest prosty i logiczny, dzięki czemu znacznie szybciej wyszukać możemy interesujący nas przedmiot.
 
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez centrum zakupów RetalMeNot, Polacy coraz więcej zakupów robią właśnie przy pomocy aplikacji mobilnych. Jak się okazuje, najczęstszy problem dla użytków stanowi jednak nieintuicyjny rozkład witryn sklepów na urządzeniach. W aplikacji Loko ubrania będą z kolei wyświetlać się pojedynczo. Jeśli przedmiot się nie spodoba, wystarczy przesunąć go w lewo, a jeśli nas zainteresuje – w prawo. Dodatkowo preferowane przez nad rzeczy zostaną zapamiętane przez system, który przy kolejnych zakupach podpowie nam, jakie inne przedmioty mogą nas zainteresować. 

Co ciekawe, aplikacja Loko zainstalowana na naszym telefonie synchronizować będzie się z Messengerem. Wszystko po to, by móc pochwalić się znajomym wybranymi ubraniami czy dodatkami. Jak twierdzą twórcy Loko, dzięki tej opcji aplikacja będzie przypominać wizytę w stacjonarnym sklepie. W bazie aplikacji znajdziemy zarówno kolekcje największych globalnych sieciówek, jak i produkty niezależnych projektantów. Na ten moment w Loko dostępne jest ponad 200 tysięcy produktów od 1600 producentów. Te liczby mają jednak stopniowo się zwiększać. 

Aplikacja dostępna jest już w trzech krajach: Polsce, Włoszech i Indonezji. W kolejnym etapie prawdopodobnie trafi też do Francji, Niemiec, Turcji i Korei Południowej, a docelowo ma działać globalnie. Obecnie Loko aktywne jest wyłącznie na telefonach z Androidem, ale twórcy pracują już także nad wersją odpowiednią dla systemu iOS. Ta powinna pojawić się w najbliższych miesiącach. 

::
Fot. Facebook / Loko – Moda, Zakupy, Znajomi

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF