...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Messenger: Facebook wprowadza gry

Wprowadzenie gier na aplikację Messenger (obecnie 1,2 mld użytkowników) jest kolejnym krokiem w realizowaniu misji łączenia świata i użytkowników internetu. Jakie będą tego skutki?

Facebook zapowiedział wprowadzenie gier już na kwietniowej konferencji F8. Można śmiało powiedzieć, że jest to kolejny krok w ewolucji ekosystemu aplikacji Marka Zuckerberga. Wielu z Was zapewne pamięta gry typu Farmville, które na wiele miesięcy wciągały użytkowników, zachęcały do wysyłania „podarków” i zaproszeń do swoich znajomych. Czym będą różniły się gry na Messengerze? Przede wszystkim tym, że będzie można zmierzyć się ze znajomym w czasie rzeczywistym, na przykład w partyjce bilarda. Dzięki temu granie stanie się jeszcze bardziej „social”.

Do aplikacji Messengera zostanie wprowadzona nowa zakładka z grami. Aplikacja będzie też wykorzystywała boty – w ten sposób gracze będą mogli przyjmować zaproszenia i „podarunki” od znajomych.

Rynek gier mobilnych jest ogromny i zarabia dzięki mikropłatnościom. Jakie będą skutki wprowadzenia gier do Messengera? Przede wszystkim nowa zakładka będzie konkurencją dla sklepu Google Play oraz AppStore. Po co ściągać grę w postaci kolejnej aplikacji, skoro można ją mieć w Messengerze?

Cała sytuacja może okazać się też odbiciem dla Zynga Inc., twórcy wyżej wspomnianego Farmville oraz dziesiątek innych popularnych gier opartych na tym schemacie. Zwłaszcza, że to właśnie ich gra „Words with friends” jest przez Facebooka komunikowana jako pierwsza, która ma rozpocząć szaleństwo gier na Messengerze.

Co sądzisz o grach w aplikacji Facebooka? Czy Twoim zdaniem staną się popularne?

Specjalista social media z ponad 10 letnim doświadczeniem. Autor bloga whysosocial.pl oraz książki "Zrozumieć social media". Doświadczenie zbierał zarówno w agencjach kreatywnych jak również czołowych polskich mediach cyfrowych.

Artur Roguski