...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Microsoft negocjuje przejęcie Discorda za ponad 10 miliardów dolarów

Microsoft i Discord

Według raportu Bloomberga, Microsoft prowadzi obecnie rozmowy na temat nabycia platformy czatu głosowego i społecznościowego dla graczy, Discord. Źródła podały, że wartość transakcji może przekroczyć 10 mld USD.

Platforma przekroczyła 100 milionów użytkowników miesięcznie, rozwijając się wraz z innymi usługami czatu głosowego i usług komunikacyjnych podczas pandemii COVID-19.

W ostatnich latach Discord stał się popularną usługą do czatu głosowego i tworzenia społeczności graczy. Fora dyskusyjne zostały w dużej mierze porzucone przez przestrzeń gier na rzecz wielkoskalowych serwerów Discord. Wielu popularnych influencerów i streamerów ma prywatne serwery Discord, do których fani mogą uzyskać dostęp za pośrednictwem subskrypcji Twitch lub Patreon.

Według Bloomberga, źródło wskazało, że chociaż Discord prowadzi rozmowy handlowe z potencjalnymi nabywcami, firma „jest bardziej prawdopodobne, że wejdzie na giełdę niż sama się sprzeda”. W zeszłym roku Microsoft prowadził również dyskusję na temat zakupu aplikacji społecznościowej wideo TikTok i odniósł sukces w zakupie platformy do organizacji turniejów esportowych Smashgg.


Źródło: Esportsobserver

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF