...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Najlepsze gry Gamescom 2020

Cp2077

Zakończyły się największe targi gier w Europie, które tym razem odbywały się w całości online. Prezentujemy najlepsze gry Gamescoma 2020 we wszystkich kategoriach. Wśród nagrodzonych bez zaskoczeń - Cyberpunk 2077 triumfuje w najważniejszych kategoriach.

Brief Esports, w nowym cyklu zacznie spoglądać z szerszej perspektywy na cały rynek gier, aby ze strategicznej perspektywy przybliżać zbliżające się premiery. Wierzymy, że pozwoli to naszym czytelnikom lepiej zrozumieć całą branże i możliwości marketingowe z nią związane.

Gamescom 2020 za nami. Przez trzy dni poznaliśmy ogromną ilość nadchodzących gier, spośród których na koniec wyłoniono zwycięzców w kilku kategoriach. O nowościach i ciekawych tytułach piszemy tutaj, teraz przejdźmy do zwycięzców. Tak na marginesie, nietrudno się domyślić kto jest numerem jeden i zgarnął najwięcej. Prezentujemy laureatów Gamescom 2020 we wszystkich kategoriach.

NAJLEPSZA GRA NA PC, NAJLEPSZA GRA NA PLAYSTATION, NAJLEPSZA GRA RPG, NAJLEPSZA GRA TARGÓW, NAJBARDZIEJ OCZEKIWANA GRA PRZEZ GRACZY

Nadchodzący wielkimi krokami tytuł od CD Projekt RED to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów ostatniego 10-lecia. Gra oferuje ogromną dowolność w tworzeniu postaci, a ilość wyborów i przyczynowo-skutkowych zależności jest tak duża, że będzie trzeba przejść grę co najmniej 5 razy aby poznać wszystko. Jest ogromna szansa aby była to najlepsza gra w historii branży.

NAJLEPSZA GRA RODZINNA

Uroczy, logiczny platformer dla dwójki graczy. Wcielimy się w Jeffa i Debrę, dwa ptaki kiwi pracujące na dziwnej poczcie. Z racji braku rąk, musimy używać dziobów, skakać etc. Gra zapowiada się na super zabawny tytuł.

NAJLEPSZA GRA, KTÓRA DALEJ JEST WSPIERANA

Jeden z najlepszych looter shooterów powrócił już jakiś czas temu, jednak dalej wspierany jest sporą ilością dodatków. Jeszcze więcej broni, permutacji, przeciwników i, dość często, żenującego humoru. Redakcja nie zgadza się z tym wyborem, gdzie Warframe?

NAJLEPSZA GRA WYŚCIGOWA

Codemasters praktycznie co chwilę wydaje grę wyścigową. Tym razem dostaniemy piątą już część serii o wyścigach terenowych. Więcej opcji, lepiej deformujące się błoto i szutr itd.

NAJLEPSZY REMASTER

Tytuł, na który czeka spora część graczy, głównie starszych. Młodsi będą mieli szansę poznać jedną z najlepszych fabuł w historii gier. Niesamowicie zrealizowane przerywniki filmowe, wymagająca rozgrywka i cosa nostra. Pierwsza Mafia to Ojciec Chrzestny gier i mamy nadzieję, że nowa wersja godnie zastąpi oryginał.

NAJLEPSZY SYMULATOR

Trochę dziwi nas ten wybór, z pierwszych recenzji wynika że, w porównaniu do części pierwszej i drugiej, tytuł ten jest już bardziej grą zręcznościową, a nie symulacją. Dalej jednak jest wart uwagi – ponad 200 samochodów i 120 tras piechotą nie chodzi.

NAJLEPSZA GRA SPORTOWA

Powrót legendy gier komputerowych. Dostajemy dwa zremasterowane tytuły w jednym, z nowinkami z późniejszych części, mnóstwo zawartości plus zajebisty soundtrack. Jedna z najlepszych gier na turnieje między znajomymi. Polecamy!

NAJLEPSZA STRATEGIA

Klon Cywilizacji Sida Meiera, jednej z najstarszych serii gier. Turowa strategia, w której prowadzimy jedną z cywilizacji przez całą historię ludzkości – od założenia pierwszych miast do lotu w kosmos. Tytuł ten wyróżnia się na tle innych przez większy nacisk na ukształtowanie terenu i postaci przywódców, którzy w tym tytule będą  obecnymi na mapie jednostkami.

NAJBARDZIEJ UNIKATOWA GRA

https://www.youtube.com/watch?v=CKjBKXNdfgY&feature=emb_logo

Gra typu roguelite survival. Rozgrywka za każdym razem jest troszkę inna. Steampunkowo-psychodeliczny tytuł, w którym jeździmy od stacji do stacji, powoli rozbudowując naszą drezynę w pełnoprawny pociąg.

NAJBARDZIEJ POŻĄDANY SPRZĘT/TECHNOLOGIA

Bardzo dziwna wygrana, biorąc pod uwagę fiasko XBOXa podczas obecnej generacji i przyznanie się Microsoftu, że nie zależy im na wysokiej sprzedaży konsoli. Na dodatek przez pierwsze dwa lata nie dostanie ona żadnych tytułów na wyłączność.

NAJLEPSZE OGŁOSZENIE GRY

Część multimedialnego uniwersum Unknown 9. Wcielimy się w młoda dziewczynę z Kalkuty, która stara się zapanować nad swoimi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Jeden z najbardziej intrygujących tytułów na Gamescomie.

NAJLEPSZY TRAILER, NAJLEPSZA GRA NA NINTENDO SWITCH

Sequel jednej z najlepszych platformówek ostatnich lat. Ponownie zmierzymy się z lękami z dzieciństwa. Będzie jeszcze straszniej.

NAJLEPSZA PRZYGODOWA GRA AKCJI

Tytuł, który intryguje wszystkich. Głównie przez system rekrutacji, gdzie możemy mieć w swojej drużynie hakerów dowolnego NPC-a.

NAJLEPSZA GRA AKCJI

Klasyczna seria X-wing w nowej odsłonie i tytuł, na który gracze czekają od lat 90. Wcielimy się w pilota Rebelii albo Imperium, do dyspozycji będzie kampania singleplayer i tryb wieloosobowy. Warto zaznaczyć, że tytuł w ogóle nie będzie posiadał mikrotransakcji, i będzie tańszy niż zazwyczaj. Gdyby EA podejmowałoby takie decyzje częściej, to wszystkim grało by się lepiej. Uwaga – tytuł będzie zawierał tylko widok z kokpitu.

NAJLEPSZA GRA INDIE

Kolejny tytuł roguelite. Jako XIX-wieczny odkrywca prowadzić będziemy ekspedycje do nieznanych rejonów świata. Naszymi towarzyszami będą znane osobistości tamtego okresu, nawet tacy jak H.P. Lovecraft. Dadzą nam oni różne bonusy czy wpłyną na styl i fabułę danej podróży.

NAJLEPSZA GRA MICROSOFTU

Historia rodzeństwa, które wraca w rodzinne strony aby zmierzyć się z własnymi wspomnieniami. Przygodówka dająca nam wolną rękę w tym jak potoczy się fabuła. Tytuł ten będzie pierwszą grą, w której głównym bohaterem będzie osoba po zmianie płci.

NAJLEPSZA GRA MULTIPLAYER

Jeden z najbardziej unikatowych tytułów online jakie widzieliśmy. Dwójka graczy wciela się w agenta i jego operatora. Do wykonania mają szereg coraz trudniejszych misji. Wymaga mikrofonu i komunikacji, inaczej jesteśmy bez szans.


Autor:

sczaja
Szymon Czaja – 37 lat, gra w gry od czasu Amigi 500 i Desert Strike’a. Kupił pierwsze Playstation tylko dla Tony Hawk’s Pro Skater. Uwielbia fantasy i sci-fi, Gwiezdne Wojny to u niego lekka obsesja. Kiedy nie czyta Diuny ani nie ogląda 2001 Odysei Kosmicznej po raz setny to lubi zagłębiać się w stare mitologie czy historię wojowniczych kultur. Warhammer 40000 to dla niego najlepszy world-building w historii gier, na drugim miejscu uniwersum Metal Gear stworzone przez Hideo Kojimę. Ulubienie twórcy to HP Lovecraft i Stanley Kubrick. Cierpliwie czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla.

 

 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF