...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Naukowcy z Biotts stworzyli rewolucyjny produkt

Biotts

Polska firma biotechnologiczna Biotts cały czas odgrywa istotną rolę w świecie medycyny, tworząc nowe nośniki i receptury lekarstw. Tym razem dostaliśmy informację o rozpoczęciu testów klinicznych ich nowego produktu.

Biotts zakończył z sukcesem kolejny etap badań przedklinicznych leku, który powstał z połączenia nośnika z substancją o działaniu przeciwcukrzycowym. Eksperyment zdał pozytywne testy na gryzoniach, a obecnie trwające badania na większych zwierzętach zdają się iść we właściwym kierunku. Ostatnim krokiem są badania na ludziach, które przewidywane są na przyszły rok.

W ubiegłym roku zakończyliśmy proces prac badawczo-rozwojowych dotyczący dapagliflozyny; przygotowujemy teraz metody i walidacje, dzięki którym przeprowadzimy badania stabilności, a następnie złożymy pełną dokumentację do Urzędu Rejestracji Leków w celu wkroczenia w pierwszą fazę badań klinicznych. Obecnie przygotowujemy się do przeskalowania naszej technologii z laboratorium na produkcję, dlatego, w procesie przetargu publicznego, wybraliśmy firmę, która wytworzy dla nas plastry w jakości GMP do badań klinicznych.

Hanna Dopierała-Bartczak, kierownik laboratorium Biotts

 

Adam Daniluk