...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

“Nie żegnajmy, mówmy do zobaczenia…” Poznaj akcję #HRwspiera

hrwspiera

Aktualna sytuacja na rynku pracy jest naprawdę trudna. Co chwila pojawiają się informacje mówiące o kolejnych upadłościach, zwolnieniach, redukcjach etatów, rośnie bezrobocie. Według TEP (Towarzystwo Ekonomistów Polskich) do końca roku stopa bezrobocia wyniesie ponad 10 proc., co oznacza, że bez pracy zostanie ponad 2 mln Polaków... BRIEF oraz Dream Employer są partnerami akcji #HRwspiera.

W ciągu 24h rynek pracownika zmienił się w rynek pracodawcy. W obliczu tego wszystkiego coraz częściej padają pytania: Co można zrobić? Jak można pomóc osobom zwolnionym? Jak wesprzeć managerów, którzy muszą przekazać swojemu zespołowi trudne decyzje?

“Nie żegnajmy, mówmy do zobaczenia…”

Pod tym hasłem powstała idea #HRwspiera, wielopoziomowy program wsparcia dedykowany dla firm, które, w związku z obecnie panującą epidemią, zostały zmuszone do zwolnień pracowników i zmniejszenia kosztów prowadzonej działalności oraz dla osób, które utraciły pracę i kontrolę nad swoją karierą.

Wraz z grupą ekspertów (m.in. Hubert Teichert, Alina Michałek, Paweł Brzeziński, Kasia Tang, Karolina Latus, Maja Gojtowska) i partnerami (GoldenLine, Agencja Grow, Kodilla, Employear, inhire.io, Manager Kariery, Północna Izba Gospodarcza, HR Wise) firma HRlink stworzyła “opatrunek kompetencyjny”, skierowany do wszystkich członków organizacji, którzy muszą zmierzyć się z załamaniem rynku pracy i faktem zwolnień.

Program jest skierowany do:

  • Zwolnionych pracowników, dla których przygotowano specjalną platformę i 3 obszary wsparcia: bazę wiedzy i narzędzi, tablicę z ofertami pracy oraz pomoc ekspertów (rekruterzy, headhunterzy, managerowie kariery, psycholog).

Dla nich #HRwspiera kreuje większe szanse na zatrudnienie w nowym miejscu, wspierając wiedzą i doświadczeniem merytorycznych partnerów. Więcej informacji tutaj.

  • Firm zwalniających, które będą mogły pomóc zwalnianym pracownikom, za pomocą specjalnego modułu w systemie HRlink – Offboarding.

#HRwspiera wesprze w najtrudniejszym momencie rekrutacji – zarządzaniu procesem zwolnień (Outplacement). Więcej informacji tutaj.

  • Firm rekrutujących, które nie zastopowały procesów rekrutacyjnych i/lub otwierają nowe rekrutacje i będą miały możliwość darmowego skorzystania z systemu ATS, automatycznej publikacji ofert pracy i zwiększenia zasięgu ogłoszeń rekrutacyjnych.

#HRwspiera pomoże w poszukiwaniu zatrudnienia wśród talentów, które straciły pracę. Więcej informacji tutaj.

hrwspiera_logo białe
źródło: HRwspiera.pl

#HRwspiera to także program merytorycznych webinarów oraz różnego rodzaju treści wspierających (artykuły, treści video, podcasty), które będą edukować firmy, rekruterów, ale także osoby zwolnione, jak najlepiej wykorzystać czas, by obrócić go na swoją korzyść i dobro wszystkich stron. Więcej informacji tutaj.

Epidemia sparaliżowała działalność wielu firm oraz doprowadziła do załamania się rynku pracy i nagłej fali zwolnień. Ogromny stres i szeroko wprowadzane ograniczenia znacząco komplikują, a często wręcz uniemożliwiają pracodawcom i pracownikom godne rozstanie. Wykorzystanie technologii i stworzenie platformy, która połączy oraz realnie wesprze obydwie strony, jest jednym z celów #HRwspiera.

 Arkadiusz Kuchto, CEO HRlink oraz pomysłodawca akcji.

Aktualnie w bazie HRwspiera, po trzech tygodniach od startu akcji, jest ponad 5 tysięcy ogłoszeń z różnych branż – od produkcję, logistykę, po sprzedaż, farmację, obsługę klienta, finanse i księgowość, IT, a nawet nieruchomości i turystykę.

Na platformę zalogowało się ponad 700 użytkowników (osób szukających pracy), które korzystają z bazy ogłoszeń, kreatora CV, szkoleń i porad ekspertów.

HRwspiera wciąż rośnie. Z dnia na dzień przybywa partnerów, chcących wesprzeć akcję, użytkowników oraz firm, które chętnie publikują swoje ogłoszenia. Firma HRlink wciąż jest otwarta na każdą formę wsparcia i partnerstwa w akcji. Kontaktować się można przez e-mail kontakt@hrlink.pl z dopiskiem HRwspiera.

BRIEF oraz Dream Employer są partnerami akcji #HRwspiera.

Rekrutujesz?  Dołącz
Potrzebujesz wsparcia w outplacemencie?  Dołącz
Chcesz pomóc osobie, która straciła pracę?  Przekaż jej ten link
Więcej na temat #HRwspiera znajdziesz pod adresem www.hrwspiera.pl


Źródło: informacja prasowa HRlink.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF