...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Odkryj najlepszy komputer do grania za niecałe 4000 zł! Sprawdź, jaki zestaw wybrać!

Aby móc grać w najnowsze gry na optymalnych ustawieniach graficznych, trzeba poświęcić odpowiednio dużo czasu kwestii wyboru właściwego sprzętu. Komputer do grania powinien wyróżniać się szeregiem istotnych wyróżników, m.in. odpowiednim procesorem, kartą graficzną czy ilością pamięci RAM. Wszystko to jest ważne, ponieważ w ogromnym stopniu decyduje o późniejszej wydajności należącego do nas urządzenia. Jak znaleźć najlepszy komputer do grania? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym poradniku. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Komputer do grania – zestaw najważniejszych informacji

Mimo znaczącego wzrostu zainteresowania laptopami gamingowymi, które nastąpiło w ciągu ostatnich lat, w dalszym ciągu komputery gamingowe cieszą się ogromną popularnością. Wynika to z kilku przyczyn. Przede wszystkim, istotą komputerów gamingowych jest fakt, iż są w stanie zagwarantować większą wydajność w tej samej cenie, co jest kwestią niezwykle istotną dla osób chcących kupić mocny sprzęt bez konieczności wydawania ogromnych pieniędzy.

Aby komputer do grania rzeczywiście pozwolił na granie w szereg najnowszych tytułów, trzeba koniecznie pamiętać o tym, aby zwracać uwagę na szereg zróżnicowanych czynników. Specyfika podzespołów to absolutnie najważniejszy element decydujący w głównej mierze o liczbie klatek na sekundę podczas rozgrywki, dlatego też zachęcamy, by przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze poświęcić nieco więcej czasu na porównanie poszczególnych propozycji.

Ciekawym rozwiązaniem jest konfigurator PC od Morele.net, w którym można samodzielnie stworzyć własny zestaw komputerowy w pełni odpowiadający naszym potrzebom oraz możliwościom finansowym.

Dobry komputer gamingowy, czyli jaki? Zestawienie najistotniejszych cech

Czym wyróżnia się dobry komputer dedykowany do grania w gry? Wszystko oczywiście dotyczy jego specyfikacji. Najważniejsze elementy wyróżniające profesjonalny komputer gamingowy to:

  • zaawansowany procesor – najlepiej, gdy jest on minimum czterordzeniowy,
  • dobra karta graficzna – największą wydajność i frajdę podczas rozgrywek gwarantują modele z linii GeForce GTX oraz RTX a także Radeon RX,
  • odpowiednio duża liczba GB pamięci RAM DDR4 bądź DDR5 (minimum 8 GB),
  • nowoczesny dysk twardy o dużej pojemności – w tym przypadku najnowszym rozwiązaniem technologicznym są dyski SSD oferujące wyjątkowo szybki zapis i odczyt danych, dlatego są znacznie lepszym wyborem aniżeli archaiczne dyski magnetyczne (talerzowe).

Serca komputera, czyli procesor – co trzeba wiedzieć?

Procesor to absolutnie najważniejszy podzespół każdego komputera. Na rynku nieustannie pojawiają się kolejne generacje procesorów wzbogacane o nowe rozwiązania technologiczne. O czym pamiętać przy wyborze procesora? Najlepiej wybierać procesory posiadające 8 bądź większą liczbę rdzeni. Najnowsze procesory to Intel Core i 9 oraz i7, jednak w pewnych przypadkach do grania sprawdzi się też z powodzeniem procesor starszego typu i5.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF