...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PKN ORLEN systematycznie rozwija program ORLEN W PORTFELU

PKN ORLEN rozszerzy dostępność swojego unikatowego programu dla inwestorów indywidualnych - ORLEN W PORTFELU. W tym celu spółka pozyskała kolejnego partnera - Dom Maklerski BOŚ, dzięki czemu dołączenie do programu będzie jeszcze łatwiejsze. Do tej pory na udział w programie zdecydowało się już ponad 1000 inwestorów indywidualnych.

Program cieszy się popularnością wśród inwestorów, dzięki czemu sukcesywnie powiększamy bazę akcjonariuszy, a co za tym idzie lojalnych klientów. Doceniamy ich zaufanie, dlatego intensywnie pracujemy nad rozwojem ORLEN W PORTFELU, m.in. poprzez pozyskanie kolejnych partnerów. Jednocześnie mocno stawiamy na edukacyjny filar programu, tak aby zachęcić jak największą liczbę Polaków do świadomego inwestowania na rynku kapitałowym. Już w marcu planujemy wystartować z zapowiadaną wcześniej Akademią Inwestowania – powiedziała Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Relacji Inwestorskich w PKN ORLEN.

Zapisy do programu ORLEN w PORTFELU poprzez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska rozpoczną się w ciągu 2 najbliższych tygodni. To już trzeci partner PKN ORLEN przy tym projekcie, po Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego i Domu Maklerskim mBanku. Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska jest najlepiej ocenianym brokerem w rankingu Najlepszych Biur Maklerskich Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Co istotne oferuje on możliwość otworzenia rachunku maklerskiego w drodze elektronicznej i znany jest z innowacyjnego podejścia w konstruowaniu swojej oferty.

ORLEN W PORTFELU to bardzo ciekawy pomysł, wart rozpowszechniania. Jest ciekawą inspiracją do poznania zasad funkcjonowania oraz możliwości, które stwarza rynek kapitałowy. Uczestnicząc w programie nabywca produktów i usług PKN ORLEN  staje się jednocześnie akcjonariuszem spółki. Dla osób, które do tej pory nie zetknęły się z Giełdą Papierów Wartościowych program posiada duży walor edukacyjny. Mam nadzieję że analogicznych programów na polskim rynku będzie więcej. Będąc podmiotem posiadającym szeroką bazę Klientów indywidulanych z przyjemnością bierzemy w nim udział – powiedział Marek Pokrywka, Dyrektor Wydziału Wsparcia i Obsługi Klienta w Domu Maklerskim BOŚ S.A.

Inwestorzy indywidualni doceniają PKN ORLEN za otwartą i przejrzystą politykę informacyjną, często wykraczającą poza standardy obowiązujące wśród spółek notowanych na GPW. Najlepszym dowodem jest pierwsze miejsce za najlepsze relacje inwestorskie według inwestorów indywidualnych przyznane Spółce w prestiżowym badaniu przeprowadzonym przez Izbę Domów Maklerskich oraz gazetę Parkiet.

Nagroda za jakość relacji inwestorskich potwierdza, że inwestorzy indywidualni doceniają prowadzone przez nas działania mające na celu ich aktywizację. Rosnące zainteresowanie programem ORLEN W PORTFELU pokazuje, że przyjęliśmy właściwy kierunek, myśląc o wsparciu rozwoju rynku kapitałowego – dodaje Iwona Waksmundzka-Olejniczak.

Uczestnicy programu ORLEN W PORTFELU są uprawnieni do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca kalendarzowego pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na swoim rachunku maklerskim w jednym z domów maklerskich uczestniczących w programie. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na litr paliwa VERVA oraz 10 groszy rabatu na litr paliwa EFECTA. Udział w Programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10% upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN ORLEN przez dłuższy okres.

Jedną z inicjatyw edukacyjnych zaplanowanych w ramach programu ORLEN W PORTFELU jest Akademia Inwestowania PKN ORLEN. Powstaje ona we współpracy z CFA Society Poland – polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Akademia obejmie tematyką funkcjonowanie rynku kapitałowego. Uczestnicy Akademii otrzymają bezpłatny dostęp do podręczników i webinariów przygotowanych przez ekspertów Stowarzyszenia, a zwieńczeniem szkolenia będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Akademia wystartuje już w najbliższych tygodniach.

Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Stowarzyszenie dba o przestrzeganie standardów na rynku kapitałowym, a także koncentruje się na ochronie praw inwestorów i ich wsparciu m.in. poprzez udzielanie porad prawnych, przygotowywanie raportów, organizowanie konferencji i szkoleń.

Nowoczesny gracz na rynku paliw i energetyki, największa firma w EŚW notowana w światowych zestawieniach Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Dysponuje zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton ropy rocznie, a sprzedaż detaliczna prowadzi poprzez największą w regionie EŚW sieć blisko 2800 stacji paliw. PKN ORLEN jest również największym przemysłowym producentem energii elektrycznej o mocach na poziomie 1,9 GWe, zaś w obszarze wydobycia dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P) w Polsce i Kanadzie, które na koniec 2017 r. wyniosły 153 mln boe.

PKN ORLEN