...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Po 200 latach powraca dzieło Doktora Frankensteina

W 200. rocznicę powstania powieści Frankenstein ukazuje się gra osadzona w wirtualnej rzeczywistości, inspirowana książką autorstwa Mary Shelley. Za produkcję odpowiedzialne jest wrocławskie studio deweloperskie The Dust. Będzie to nowe połączenie znanego mechanizmu rozgrywki z wirtualną rzeczywistością.

Frankenstein: Beyond the Time

Już teraz każdy może stać się częścią porywającej przygody w wiktoriańskiej rezydencji, gdzie naszym zadaniem jest rozwiązanie największej tajemnicy Doktora Frankensteina. Gra Frankenstein: Beyond the Time ma na celu innowacyjne wykorzystanie technologii VR (Wirtualnej Rzeczywistości) w znanym modelu hidden object w połączeniu z ciągłą walką z uciekającym czasem. Osadzenie tych mechanik w świecie inspirowanym powieścią ma zapewnić unikatową rozgrywkę w dynamicznym i pełnym przygody świecie. Im bardziej zaangażujemy się w odkrywanie tajemnic szalonego naukowca, tym rozgrywka staje się bardziej emocjonująca i wprowadza więcej bodźców w klimacie dreszczowca.

Efekty specjalne = zwiększenie immersyjności gry

„Dynamiczne środowisko gry to przede wszystkim efekty specjalne. Największą uwagę zwróciliśmy na zjawiska pogodowe, które sprawiają, że doznania stają się wyjątkowo realistyczne. Gracz może poczuć prawdziwie mroczny klimat oddający tło historycznej powieści” – mówi Jakub Wolff, CEO studia The Dust, Grupa Me & My Friends. I dodaje „To, co sprawia, że rozgrywka jest tak wciągająca, to bardzo szczegółowe otoczenie. Od ogromnego szkieletu wieloryba do maleńkiej laboratoryjnej fiolki – wszystko jest szczegółowo dopracowane, aby zapewnić jak najintensywniejsze doznania”.

Marcin Marcinowski, Creative Manager The Dust, wspomina również, że „[…] scenariusz i bohaterowie gry budowane są wyłącznie na kanwie powieści Mary Shelley, połączone z naszymi autorskimi pomysłami. Nie pokazujemy w rozgrywce żadnych elementów, które znane są z kinowej wersji Frankensteina, a tworzymy własne uniwersum”.

Kluczowe element gry:

  • pętla czasu, czyli nieustanna walka z uciekającym czasem
  • około cztery godziny rozgrywki
  • tysiące obiektów w najwyższej jakości
  • setki metrów kwadratowych scenerii
  • symulacje craftingu
  • dynamiczne środowisko i zmieniające się warunki pogodowe
  • autorska ścieżka dźwiękowa
  • dziesiątki monologów wyjaśniających fabułę oraz budujących napięcie

Gra jest już dostępna na platformie Steam pod linkiem http://bit.ly/frankenstein_vr. Studio The Dust planuje wypuścić finalną wersję gry na początku sierpnia. Obserwujcie kanały społecznościowe gry, aby otrzymywać nowinki i zajawki od deweloperów!

Facebook: https://www.facebook.com/FrankensteinVR

Twitter: https://twitter.com/frankenstein_vr

Official Trailer: http://bit.ly/frankenstein_trailer

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF