...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polecamy aplikacje do nagrywania rozmów telefonicznych

aplikacje do nagrywania rozmow

Ani iPhone, ani telefon z Androidem nie oferują możliwości rejestrowania rozmów poprzez wbudowane systemowe funkcje. Do nagrywania będą więc niezbędne dedykowane aplikacje. Sprawdź, jakie opcje są dostępne.

Nagrywanie rozmów telefonicznych

To, czego nie oferuje iOS lub Android, może załatwić aplikacja do nagrywania rozmów. Szczegółowy research w sklepach Google’a i Apple’a pozwoli wyszukać wiele aplikacji, dzięki którym za pomocą jednego kliknięcia możemy rejestrować wszystkie rozmowy telefoniczne. Wystarczy tylko zainstalować uprzednio wybraną apkę.

Choć technologia co rusz podsuwa nam rozwiązania, które mają ułatwić życie, to „dziwnym” trafem żaden zasadniczy system operacyjny w smartfonach nie ma wbudowanego rejestratora rozmów. Jednak, kiedy chwilę się nad tym zastanowimy, nie ma w tym nic dziwnego. Chodzi o nasze prawo do prywatności oraz zwykłą etykę. Nie powinniśmy nikogo nagrywać bez uprzedniego powiadomienia. Takiej rozmowy nie możemy później wykorzystać publicznie. Na przykład w sądzie jako dowód w sprawie mogłaby się okazać nieprzydatna. Jednakże, jeśli nasz rozmówca zgadza się nagrywanie rozmowy, to możemy ją nagrać i wykorzystać w różnych sytuacjach, poczynając od tych najbardziej prozaicznych, a kończąc na poważniejszych. Nagranie listy zakupów podanej np. przez współlokatora może nam pomóc, jeśli jesteśmy zapominalscy, z kolei nagranie zawierania umowy może posłużyć jako dowód w sprawie. Jak nagrać rozmowę? 

Które aplikacje do nagrywania rozmów wybrać?

Krótkie przeszukanie sklepu Google i Apple przyniesie pełno wyników aplikacji do nagrywania rozmów. Jak spośród nich wszystkich wybrać tę jedną? Najprostszą aplikacją na Androida jest ta o całkiem bezpośredniej nazwie „nagrywanie rozmów” (ocena: 4,3). Nagrywanie możliwe jest chwilę po instalacji. Można też dowolnie ustawiać głośność i wybierać format zapisu. Jednak na tym kończy się lista funkcji. Natomiast szyfrowanie nagranych rozmów oferuje apka Fontel (ocena: 2,9). To darmowe narzędzie, dostępne w języku polskim. Każdą rozmowę można połączyć z notatkami i dodać historię połączeń. 

Za aplikacje na iPhone’a będziemy musieli zapłacić, z wyłączeniem krótkiego okresu próbnego. Aplikacja TapeACal Pro (ocena 4,1) Call Recorder może rejestrować wszelkie połączenia bez limitu. Nagrany plik dźwiękowy automatycznie prześle do chmury lub na wskazany adres mailowy. Z kolei aplikacja Call Recorder for iPhone jest równie intuicyjna i wyposażona w podobne funkcje, które w zupełności wypełniają potrzeby nagrywającego. Różni się od poprzedniej jedynie w obrębie interfejsu.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF