Polscy fani Gry o Tron ruszają do Dubrovnika – miasta, w którym wylądował król

Jak wynika z danych Avis Polska, lidera rynku wynajmu aut w Polsce, aż o 50%* wzrosła liczba internautów, którzy chcieli wypożyczyć samochód w Dubrowniku – miejscu, które posłużyło jako sceneria lądowania króla w przedostatnim odcinku serialu Gra o Tron.

Upadek jednej królowej, szaleństwo drugiej oraz spłonięcie miasta to nie jedyne elementy odcinka, które zapadły widzom w pamięci. Mieli oni okazję zachwycić się widokiem Dubrownika i jego okolic. Charakterystyczne dachówki budynków, piękna linia brzegowa oraz starożytne mury miejskie, zwrócone na Morze Adriatyckie to sceneria doskonale znana fanom Gry o Tron. Widzowie są teraz znacznie bardziej chętni do odwiedzenia miasta, które w serialowym świecie padło ofiarą ognia Drogona.

Spodziewamy się wzrostu zainteresowania tą destynacją zarówno wśród fanów serialu, chcących zobaczyć miejsce lądowania króla, jak i osób, które po prostu pragną rozkoszować się wspaniałymi widokami Chorwacji i zaznać fascynującej kultury tego kraju. To zainteresowanie Chorwacją będzie się utrzymywać, najprawdopodobniej do zakończeniu serialu i podczas zbliżającego się sezonu wakacyjnego – stwierdza Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Polskę, Czechy, Niemcy, Austrię i Szwajcarię.

*Źródło: Statystyki wyszukiwania na Avis.pl w dniach 12-13 maja 2018 i 12-13 maja 2019.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF