...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polski startup ze światowym sukcesem – Skriware na podium Glovo Extreme Tech Challenge

drukarka 3d

Skriware, polski startup będący producentem innowacyjnego laboratorium edukacyjnego dla szkół, wywalczył miejsce w zwycięskiej trójce Glovo Extreme Tech Challenge. Pokonując konkurencję z całej Europy, Polacy wystąpią w światowym finale XTC zaplanowanym na maj 2021. Motywem przewodnim wyzwania jest technologiczna odpowiedź na 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Karol Górnowicz, CEO Skriware został wyróżniony w 9. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Podczas wirtualnego wydarzenia, innowacyjne firmy rynku azjatyckiego i europejskiego pokazały, jak wiele możliwości stwarza łączenie sektora technologicznego na poziomie międzynarodowym. Konkurs odbył się 27 stycznia 2021. Glovo wyłoniło tylko trzech finalistów, którzy wezmą udział w Bootcampie finałowym zaplanowanym na maj 2021 oraz światowych finałach XTC w czerwcu 2021. Wśród szczęśliwców z szansą na międzynarodową karierę znalazło się Agrivi, Lizee, a także Skriware – polski startup, który tworzą pasjonaci połączenia technologii i edukacji.

Jako wielcy fani druku 3D, robotyki i programowania, chcemy dzielić się z innymi naszą pasją i pokazywać możliwości jakie w edukacji dają nowoczesne technologie. Stworzyliśmy ekosystem edukacyjny, który koncentruje się na uczeniu kompetencji niezbędnych na rynku pracy. Udział w Glovo XTC to dla nas ogromne wyróżnienie i szansa na to, by świat się o nas dowiedział.

Karol Górnowicz, Skriware

W tegorocznej edycji konkursu Extreme Tech Challenge, Glovo zostało regionalnym ambasadorem XTC Samsung Challenge w regionie Azji i Europy, w krajach gdzie operuje. Udział w wydarzeniu zgłosiły aż 64 startupy ze starego kontynentu. Jury wyłoniło ścisłą dziewiątkę, w której znalazło się aż dwóch przedsiębiorców z Polski. Startupy oceniali Oscar Pierre – dyrektor generalny i założyciel Glovo, Niall Wass, inwestor biznesowy i konsultant, Beatriz González z ramienia komitetu sterującego Idealista i Jacky Abitbol oraz partner w Cathay Innovation i szef działu healthcare w fundacji SHIP2B.

Projekt, który zapewnił nam przepustkę do finałowego Bootcampu to SkriLab, kompleksowe laboratorium edukacyjne dedykowane szkołom. Dzięki wykorzystaniu druku 3D, robotów edukacyjnych, czy narzędzi do projektowania przestrzennego możemy dostarczać rewelacyjne narzędzia, dzięki którym nauczyciele poprowadzą fascynujące lekcje z aż 8 przedmiotów szkolnych. Wesprze ich w tym dodatkowo nasza autorska platforma online z bazą e-kursów, gotowych scenariuszy lekcji czy kart pracy dla uczniów. Kluczem do efektywnej edukacji dzieci są kompetencje nauczycieli. Musimy wspólnie zadbać o to, aby czuli się komfortowo wykorzystując nowoczesne narzędzia, które pozwalają rozwijać u dzieci umiejętności takie jak krytyczne myślenie, umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, praca zespołowa, czy praca projektowa. To właśnie według nas klucz do sukcesu systemu szkolnictwa.

Karol Górnowicz, Skriware

Wygrana w tym największym na świecie prestiżowym konkursie to przepustka do międzynarodowego sukcesu. W zgłoszeniach do tegorocznej edycji Glovo XTC dominowały startupy nastawione na działania społeczne w obszarach takich jak żywność, energia odnawialna, oczyszczanie środowiska, edukacja, fintech, opieka zdrowotna, transport i miasta przyszłości, a także technologie wspierające.

Extreme Tech Challenge to międzynarodowy konkurs dla startupów. Wyłania te firmy, które w codziennej pracy wykorzystują nowe technologie do ulepszania świata. Wyzwanie Samsung Challenge, które stanowi część konkursu, jest inspirowane słynnymi 17 celami zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG). Wygrana w XTC daje startupom szansę na pozyskanie kapitału na rozwój, pomaga nawiązać kontakty z globalnymi inwestorami oraz mentoring. To unikalne doświadczenie, które może stać się dla Polaków szansą na zostanie pionierem technologicznym wspierającym zrównoważoną przyszłość.


Źródło: Glovo 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF