...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pożyczki bez BIK – czy to możliwe?

poczyczka bez bik

Zaciągając pożyczkę lub kredyt, zawsze trzeba pamiętać o spłacie na czas. Opóźnienia, nawet te jednodniowe, będą niestety odczuwalne dla portfela. Nie wszystko jednak można przewidzieć – utrata pracy, pilny zabieg medyczny czy naprawa samochodu. Wystarczy jeden nagły wydatek, aby zburzyć finansowy spokój. Niespłacanie zobowiązań finansowych w określonym terminie może nieść za sobą przykre konsekwencje. Jedną z takich sytuacji jest niewątpliwie wpis do rejestru dłużników. Czy w takim razie osoba zadłużona może liczyć na jakiekolwiek wsparcie finansowe? Okazuje się, że szansą dla klientów z negatywną historią kredytową są pożyczki bez BIK.

Jakie informacje zbiera BIK?

BIK to skrót od Biura Informacji Krajowej. Jest to instytucja, której zadaniem jest gromadzenie i przechowywanie informacji dotyczących historii kredytowej klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Są to dane pochodzące nie tylko z sektora bankowego, ale również z obszaru pożyczek pozabankowych. Warto dodać, że w BIK-u znajdują się zarówno pozytywne informacje o historii kredytowej wnioskodawcy, jak i również te negatywne o wszelkich zadłużeniach oraz zaległościach. Jeśli więc klient nie będzie spłacać w terminie zaciągniętych zobowiązań, wówczas zostanie to odnotowane w Biurze Informacji Krajowej. To natomiast będzie miało negatywny wpływ na historię kredytową.

Czy łatwo otrzymać pożyczkę bez BIK?

To zależy. Z jednej strony posiadane zadłużenie nie przekreślają całkowicie nadziei na uzyskanie wsparcia finansowego. Z drugiej zaś jest to pewne ostrzeżenie dla instytucji o potencjalnych problemach z terminową spłatą. Firmy pożyczkowe są jednak mniej wymagające wobec swoich klientów niż banki, które bardzo szczegółowo prześwietlają ich historię kredytową. Negatywne wpisy do BIK w dużym stopniu obniżają szanse na otrzymanie kredytu bankowego. Nie da się ukryć, że najczęściej jest to po prostu nierealne. Dlatego też w pierwszej kolejności warto pomyśleć o wzięciu pożyczki bez BIK. Firmy pożyczkowe mają bardzo szeroką ofertą, nawet dla osób zadłużonych.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby złożyć wniosek o pożyczkę dla zadłużonych, trzeba spełnić określone warunki. Oferty różnią się od siebie, stąd też wymogi będą inne w zależności od instytucji. Nie każdy może ubiegać się o pożyczkę bez sprawdzania baz BIK. Przede wszystkim trzeba być pełnoletnim, chociaż większość ofert jest dla klientów powyżej 21 roku. Pamiętajmy również o ważnym dowodzie osobistym. Jest to dokument, który jest niezbędny do złożenia wniosku o pożyczkę bez BIK. Wymagane również będą aktualny numer telefonu oraz konto w banku. Co jeszcze? Na pewno stały adres zamieszkania oraz obywatelstwo polskie.

Kiedy warto zdecydować się na pożyczki bez BIK?

Osoby zadłużone, oprócz stresu związanego z trudnościami finansowymi, mają również problem z otrzymaniem kredytu. Pożyczka bez BIK to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą starać o kredyt w banku, a potrzebują dodatkowej gotówki. Czy jednak zawsze jest to najlepsze wyjście? Niekoniecznie. Wszystko zależy od aktualnej sytuacji finansowej klienta oraz jego historii kredytowej. Trzeba przeanalizować to, czy stać nas na nowe zobowiązanie. Jeśli nawet uda się zaciągnąć pożyczkę, to czy oby na pewno będziemy w stanie ją spłacić w terminie. Oprócz tego mało kto zdaje sobie sprawę, że pożyczka bez BIK to nie tylko rozwiązanie dla osób ze złą historią kredytową. Ten rodzaj zobowiązania jest skierowany także do tej grupy klientów, którzy takiej historii w ogóle nie posiadają. Na pożyczkę bez baz warto również zdecydować się w sytuacji, gdy nie chcemy, aby nasza historia kredytowa była za często sprawdzana. Zbyt duża liczba zapytań do bazy BIK może skutkować obniżeniem „scoringu” kredytowego.


Źródło: super-pozyczka.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF