...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Hong Kongu i Chinach ma być teraz łatwiejsze. Powstało Poland Hong Kong Business Association.

Pierwsze spotkanie założycielskie stowarzyszenia Poland Hong Kong Business Association odbyło się 5 marca 2019 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie. Statut został podpisany przez 17 osób, które prowadzą lub chcą rozpocząć działalność biznesową na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Hong Kong jest miejscem, które od lat słynie z przyjaznych i przejrzystych zasad działalności gospodarczej. Wypracowało sobie również opinię biznesowej bramy do Chin. To ciekawy i przyszłościowy kierunek dla rozwoju polskich firm w Azji.

Nowo powołane stowarzyszenie ma na celu m.in. inspirowanie i wspieranie współpracy oraz nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i Hong Kongu, działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości międzynarodowej, wyszukiwanie potencjalnych partnerów handlowych dla członków stowarzyszenia. Organizacja skierowana jest do mikro, średnich i dużych firm z sektora zarówno prywatnego jak i państwowego, które współpracują lub chcą rozpocząć kontakty biznesowe z firmami z Hong Kongu.

– Poland Hong Kong Business Association powstało z myślą o przedsiębiorcach działających już na terenie Hong Kongu i Chin. Tworzymy platformę, która będzie zrzeszać polskie firmy działające na tym rynku. Chcemy mówić jednym głosem w ważnych kwestiach związanych z prowadzeniem międzynarodowej działalności gospodarczej. Zapraszamy do współpracy i do członkostwa firmy, które już działają w Hong Kongu lub myślą o rozpoczęciu działalności. Zrzeszamy praktyków biznesu, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wskazówkami. To bardzo ważne przy wejściu na nowy rynek. Zrzeszenie osób i firm już działających na tym rynku sprawia, że nowe podmioty dołączają do środowiska biznesowego, które ma już przetarte szlaki, wie jakich błędów unikać i dzięki temu stanowi dużą wartość dla nowych członków. Musimy się wspierać. To daje większe poczucie komfortu i dostęp do szerokiej sieci kontaktów. – komentuje Bartosz Michalak, Prezes Zarządu Poland Hong Kong Business Association

W najbliższym czasie Poland Hong Kong Business Association planuje wstąpić do międzynarodowej federacji zrzeszającej podobne organizacje na całym świecie. Członkowie stowarzyszenia uzyskają dostęp do międzynarodowej bazy potencjalnych partnerów i klientów B2B. Na początek założyciele stowarzyszenia planują udział oraz organizację wydarzeń z branży logistycznej, spożywczej oraz rynków kapitałowych. 

W najbliższym czasie uruchamiamy serię spotkań informacyjnych dla zainteresowanych dołączeniem do Poland Hong Kong Business Association, a już od września ruszamy z konferencjami i szkoleniami dla przedsiębiorców. W tym roku członkowie Poland Hong Kong Business Association planują również organizację i udział w imprezach branżowych w Hong Kongu związanych m.in. z logistyką, rynkami kapitałowymi oraz eksportem polskich produktów spożywczych i kosmetyków. Jesteśmy otwarci na nowe projekty i obszary działań związane z ekspansją międzynarodową polskich firm w Hong Kongu i Chinach. Zapraszamy do współpracy. – dodaje Bartosz Michalak.

Nawiązanie współpracy z Poland Hong Kong Business Association otwiera niezwykle szerokie możliwości prezentacji polskich produktów na rynku Hong Kongu oraz nawiązanie i zacieśnienie bezpośrednich kontaktów handlowych co jest szczególnie ważne na rynkach Azji. – mówi Krzysztof Nowosad, Członek Założyciel Poland Hong Kong Business Association – Przesłanki do założenia Poland Hong Kong Business Association są więc bezsprzeczne. Organizacja wspiera polski biznes na terenie Hong Kongu w szerokim spektrum działań, które tak w zakresie teorii jak praktyki są niezbędne polskim firmom. – dodaje Nowosad.

Lista Założycieli:

 1. Jarek Dotka  
 2. Grzegorz Kurdziel
 3. Krzysztof Nowosad  
 4. Robert Gowin
 5. Łukasz Dziekoński
 6. Grzegorz Iwaniuk
 7. Maciej Sagal
 8. Krzysztof Piskorski
 9. Monika Ciepiela
 10. Jerzy Krzakowski
 11. Sebastian Knap
 12. Marek Kuna
 13. Tomasz Poniński
 14. Wojciech Szwankowski
 15. Anna Krawczyńska-Nowak
 16. Andrzej Ciepiela
 17. Bartosz Michalak

Po ceremonii podpisania dokumentów założycielskich organizacji odbyło się przyjęcie z okazji Chińskiego Nowego Roku Świni, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele Rady Rozwoju Handlu Hong Kongu (HK TDC) oraz Rządu Specjalnego Regionu Administracyjnego Hong Kongu (HK SAR).

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF