...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rusza K2 Precise. Firma ma ambicję być liderem w wykorzystaniu danych i precyzyjnej komunikacji na potrzeby generowania sprzedaży i rozwoju biznesu klientów.

K2 Precise jest nową firmą w grupie K2 i rozpoczęła działalność 12 marca. Firma stawia na rozwój marketingu precyzyjnego, którego głównym celem jest optymalizacja sprzedaży po stronie klientów. Centralną rolę odgrywają w nim kampanie programatyczne, analityka oraz business intelligence.

Specjaliści z K2 Precise optymalizują ruch na stronach klientów oraz łączą wiedzę o zachowaniach konsumentów pochodzącą np. z serwisów www, CRM-ów czy kampanii online. Wnioski z analiz danych z różnych źródeł pozwalają na zaplanowanie działań mediowych szytych na miarę, uwzględniających specyfikę różnych segmentów konsumenckich. Takie podejście podnosi innowacyjność innych usług firmy np. performance marketingu czy projektów TV i multiscreen. Daje ono nowe możliwości nie tylko w obszarze buyingu, ale również analizy i wykorzystywania danych. Firma doradza, jak wykorzystać wpływ mediów tradycyjnych na ruch online, czy jak poprzez działania w internecie wpływać na sprzedaż w tradycyjnych sklepach.

Domeną firmy jest digital. K2 Precise realizuje również projekty i kampanie TV oraz inwestuje w rozwój tego obszaru. Telewizja – zdaniem specjalistów K2 Precise – wymaga nowego podejścia, ponieważ stosowane od lat ilościowe modele zakupu reklam przestały się sprawdzać, a część pożądanej widowni już dawno odpłynęła do internetu.

“W naszej pracy wierzymy, że dane same w sobie są niczym. Potrzebne są moce obliczeniowe, odpowiednie narzędzia do ich przetwarzania i wizualizacji, ludzie, którzy potrafią je analizować, jak również przemyślany proces pracy, umożliwiający pracownikom agencji realnie wykorzystywać te kompetencje na co dzień” – mówi Katarzyna Wiśniewska – dyrektor zarządzająca firmy. Wiedza i kompetencje technologiczne w Grupie K2 umożliwiły rozwój własnych zaawansowanych narzędzi takich jak platforma do zarządzania danymi czy modelowanie atrybucyjne.

K2 Precise ściśle współpracuje ze spółkami z grupy K2: Oktawave, działającą na rynku usług hostingu oraz przetwarzania danych w chmurze, agencją K2, która posiada silne kompetencje kreatywne i doświadczenie w tworzeniu cyfrowych produktów oraz K2Bots.AI, która rozwija chatboty oparte o sztuczną inteligencję.

Nowa marka zastępuje agencję K2 Media i kontynuuje współpracę ze wszystkimi jej dotychczasowymi klientami. 

Na czele K2 Precise stoją doświadczeni managerowie z branży Rafał Ciszewski (CEO) i Katarzyna Wiśniewska (Managing Director), którzy do tej pory odpowiadali za rozwój K2 Media. Do firmy wróciła Maja Biniewicz obejmując stanowisko Chief Business Officer, dołączając z Maćkiem Godlewskim (Chief Growth Officer) do ścisłego zarządu operacyjnego firmy.

K2 Precise (www.k2precise.pl) świadczy zaawansowane usługi analityczne i mediowe dla takich firm jak Danone, Nutricia, Carrefour, Eset czy Pracuj.pl. Obroty firmy wyniosły w ubiegłym roku blisko 47 mln złotych.  Zespół firmy liczy 70 osób.

www.k2precise.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF