...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Serwis crowdfundingowy FundedByMe z ponad 100 tysiącami inwestorów od teraz w Polsce

fundedbyme

FundedByMe, najszybciej rozwijająca się platforma crowdfundingu udziałowego w Skandynawii, która zebrała ponad 50 milionów euro dla startupów, otwiera biuro w Polsce.

Launch event odbędzie się 17 kwietnia w Google Campus w Warszawie. Poza Szwecją, FundedByMe funkcjonuje i z powodzeniem zrzesza przedsiębiorców na pięciu innych rynkach. Szefem polskiej firmy zostanie Maciej Gajewski.

Celem naszej platformy jest łączenie inwestorów indywidualnych ze startupami w obydwu krajach. Szukamy najbardziej kreatywnych spółek z Polski, które generują przychody, poszukują finansowania od 100 do 900 tysięcy euro i są gotowe wejść na rynek globalny. Chcemy pomóc polskim spółkom w rozwoju i ekspansji na rynki skandynawskie. Planujemy także zbudować społeczność inwestorów indywidualnych w Polsce i połączyć ją z inwestorami ze Skandynawii – wyjaśnia Maciej Gajewski.

Jak tłumaczy, FundedByMe dostrzegło w polskich startupach ogromny potencjał. Wynika to z dynamiki polskiego ekosystemu startupów oraz możliwości pojawienia się w niedalekiej przyszłości nowych, globalnych firm.

Podczas wydarzenia otwierającego warszawskie biuro wystąpi Lovisa Strömsholm, która jest odpowiedzialna za relacje inwestorskie i rozwój międzynarodowy w FundedByMe. Do tej pory koordynowała uruchomienie platformy na czterech nowych rynkach w Europie i Azji. Kolejnym prelegentem będzie Ronald Domelid, który jest szwedzkim przedsiębiorcą i współzałożycielem Stonefactory.se, firmy e-commerce, specjalizującej się w branży budowlanej. Natomiast Alicja Domelid, założycielka Ecoliving, przedstawi historię swojego projektu Naturalbox, który w ramach platformy FundedByMe zebrał ponad 200 tysięcy euro.

FundedByMe Poland zostanie ustanowione w drodze joint venture z polskimi partnerami.

Z pieniędzy, które do tej pory udało się zebrać FundedByMe, skorzystało 470 firm z 25 krajów z całego świata. Oprócz Szwecji, lokalni partnerzy funkcjonują także w innych krajach Europy i Azji. FundedByMe zdobył nagrodę w kategorii Alternative Finance w pierwszej rundzie European Fintech Awards 2017. Publiczność i jurorzy wybrali FundedByMe jako jedną z najbardziej obiecujących europejskich firm FinTech.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fundedbyme.com.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF