...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sezon esportowy 2021 w Tom Clancy’s Rainbow Six zaczął się od pobicia rekordów oglądalności

Rainbow six

Początek sezonu esportowego 2021 w Tom Clancy’s Rainbow Six pobił rekordy sezonu 2020 we wszystkich czterech regionach: w Lidze Europejskiej, Lidze Azji-Pacyfiku, Lidze Latynoamerykańskiej i Lidze Północnoamerykańskiej.

Firma Ubisoft ogłosiła najlepsze jak dotąd wyniki oglądalności dla sportowych lig regionalnych Tom Clancy’s Rainbow Six, z rekordową liczbą jednoczesnych widzów w momencie szczytowym i rekordem średniej oglądalności minutowej w każdej z czterech lig regionalnych, włącznie z odpowiednimi ligami niższymi.

Pozytywny odbiór lig w pierwszych dniach rozgrywek dodatkowo podkreśla wysiłki e-sportu Rainbow Six mające na celu polepszyć jakość i poziom rywalizacji we wszystkich regionalnych ligach. Konkretnie przeprowadzane są następujące działania:

  • Duży nacisk kładzie się na tworzenie zawartości, wątki fabularne i wysoką jakość produkcji, która ma przyciągnąć widzów.
  • Poprawione zostały formaty rywalizacji, które są teraz ujednolicone we wszystkich czterech regionach; dzięki temu fani mogą śledzić swoją ulubioną drużynę co tydzień podczas regularnych spotkań.
  • Streamy stały się atrakcyjniejsze dla widzów dzięki dodaniu Twitch Drops.
  • Wciąż wspierane są silne organizacje, w tym nowe podmioty w ekosystemie, takie jak T1 i DWG KIA w Północnej Dywizji Ligi Azji-Pacyfiku.

Liga Europejska

Pierwsza kolejka sezonu 2021 Ligi Europejskiej cechowała się znaczącym przyrostem widzów w porównaniu z zeszłym sezonem. Trend ten został potwierdzony w drugiej kolejce, 22 marca, kiedy to liga znów osiągnęła doskonałe wyniki. Był to najlepszy jak dotąd wynik Ligi Europejskiej jeśli chodzi o liczbę jednoczesnych widzów w szczytowym momencie (peak CCV) w kolejce sezonu zasadniczego: 110 tysięcy peak CCV* oznacza postęp o 117% w porównaniu z najlepszą kolejką Ligi Europejskiej sezonu 2020 w tej kategorii. Rekordy kolejek sezonu zasadniczego 2020 zostały pobite we wszystkich 4 ligach regionalnych. Największą oglądalnością cieszyło się pełne akcji starcie Rogue z Team Vitality. Rogue udało się przełamać dominację Team Vitality w całym meczu, doprowadzić do dogrywki i wreszcie osiągnąć zwycięstwo.

Również wyniki retencji znacznie wzrosły, a średnia widownia minutowa (AMA) była o 190% większa w porównaniu z najlepszą kolejką sezonu 2020. W tracie drugiej kolejki parametr ten osiągnął poziomi 96 tysięcy*.

Liga Północnoamerykańska

Liga Północnoamerykańska zanotowała ogromny wzrost oglądalności w pierwszej kolejce sezonu 2021. Podczas pierwszego starcia sezonu, które odbyło się 24 marca, Liga Północnoamerykańska pobiła rekordy osiągając najwyższą liczbę jednoczesnych widzów w szczytowym momencie – aż 115 tysięcy. Oznacza to wzrost o 318% w porównaniu z najlepszą kolejką sezonu 2020 LP.
Co więcej, wskaźnik retencji LP także wzrósł znacząco w porównaniu z sezonem 2020 – AMA zwiększyło się o 337% i sięgnęło 94 tysięcy. W rozgrywkach LP mogliśmy liczyć na niesamowity dzień pełen akcji z udziałem najlepszych drużyn ligi, takich jak TSM czy Dark Zero.

Liga Latynoamerykańska

Debiut ligi LATAM w sezonie 2021 przekroczył wszelkie oczekiwania, we wszystkich dywizjach. Wszystkie trzy podregiony zanotowały rekordy oglądalności, potwierdzając jedynie, że Rainbow Six Siege jest prawdziwym hitem w Ameryce Łacińskiej.

Pierwsza kolejka Południowej Dywizji Ligi Południowoamerykańskiej, która odbyła się 19 marca, rozpoczęła rozgrywki całej ligi LATAM i osiągnęła 18 tysięcy peak CCV i 15,4 tysiące AMA, co jest wzrostem odpowiednio o 474% i 656% w porównaniu z najlepszą kolejką sezonu 2020.

20 marca był historycznym dniem dla Dywizji Brazylijskiej, kiedy BR6 osiągnęło rekordowe 60,6 tysięcy peak CCV i 48,5 tysiąca AMA. To ponad 40% i 103% wzrost jeśli chodzi o CCV i AMA w porównaniu z najlepszą kolejką sezonu 2020. Co więcej, liczba oglądających ligę w roku 2021 jest najwyższa dla Dywizji Brazylijskiej od czasu jej debiutu w roku 2017.

Wreszcie, 21 marca zadebiutowała Dywizja Meksykańska, znów z doskonałą oglądalnością – 1 kolejka osiągnęła wyniki 16,3 tysięcy CCV i 14,1 tysięcy AMA, co jest wzrostem o 166% dla CCV i 181% dla AMA.

Liga Azji-Pacyfiku

Sezon 2021 jest inauguracją przebudowanej Ligi Azji-Pacyfiku. Zarówno w Południowej, jak i Północnej Dywizji ligi oglądalność przebiła wszelkie oczekiwania, co jedynie potwierdza, że nasze wysiłki idą w dobrym kierunku.
2 kolejka Północnej Dywizji Azji-Pacyfiku była nawet lepsza od 1, osiągając 96,5 tysiąca peak CCV i 76,3 tysięcy AMA, co jest wzrostem odpowiednio o 345% i 336% w porównaniu z najlepszym wynikiem sezonu 2020, jeśli chodzi o te dwa współczynniki.

Przebudowana Południowa Dywizja również osiągnęła bardzo obiecujące wyniki, co pokazuje jedynie jakość i poziom rywalizacji na scenie Rainbow Six w Australii i Azji Południowo-wschodniej. Po dobrych wynikach 1 kolejki, 2 kolejka Dywizji Południowej Azji-Pacyfiku osiągnęła rekordowe 71 tysięcy peak CCV i 53,1 tysięcy AMA.

Rekordy w Lidze Azji-Pacyfiku dobrze wróżą na przyszłość i potwierdzają ambicje Ubisoftu w tym regionie.
Więcej informacji o rozgrywkach e-sportowych Tom Clancy’s Rainbow Six znaleźć można pod adresem http://www.rainbow6.com/esports Zapraszamy też do obserwowania profili https://twitter.com/R6esports oraz https://instagram.com/R6esports


*Twitch + YouTube, na wszystkich kanałach Ubisoftu nadających kolejki rozgrywek (międzynarodowych lub w językach lokalnych)


Źródło: Ubisoft

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF