...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sklep internetowy – jak stworzyć miejsce przyjazne klientom?

sklep internetowy tworzenie

Nikt raczej nie ma wątpliwości, jak ważne jest posiadanie własnego miejsca w sieci, żeby sprzedawać produkty lub oferować usługi. Do tego celu służą sklepy internetowe, lecz nie wystarczy po prostu stworzyć strony, by mieć pewność, że szybko zdobędziemy klientów. Tu trzeba odpowiedniej strategii i przemyślanych działań. Z drugiej strony dzisiaj łatwiej niż kiedykolwiek stworzyć sklep internetowy. Jaki powinien być, żeby klienci chcieli u nas kupować i po raz kolejny do nas wracać?

W artykule znajdują się linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie, zostaniesz przeniesiony na stronę reklamodawcy, gdzie będziesz mógł zapoznać się z konkretną ofertą na produkt lub usługę. Klikając w linki afiliacyjne nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę redakcji brief.pl i naszą niezależność.

Bez pomysłu ani rusz

Podstawą jest pomysł na biznes, a mianowicie to, czym chcesz się wyróżnić na mocno konkurencyjnym rynku e-commerce. Choć sprzedaż internetowa zapewnia wiele możliwości, to trzeba się przygotować na dość wymagającą walkę o klienta. Wiele osób chce spróbować swoich sił, musimy więc mieć dobrze przygotowany plan na to, czym skusić nabywców. Ta rada zresztą pasuje do każdego typu działalności – nie tylko online, ale też sprzedaży tradycyjnej.

Jakie wybrać oprogramowanie?

Kiedy już wiemy, co chcemy robić i mamy pomysł na sprzedaż, czas na podjęcie decyzji, jakie oprogramowanie sklepu internetowego, będzie w przypadku naszej działalności najlepsze. To od niego w ogromnej mierze zależy, jak przebiegnie proces tworzenia własnego miejsca w sieci i jakie efekty uzyskamy, prowadząc już własny sklep. Najłatwiej i najszybciej korzystać z profesjonalnej platformy IdoSell. Nie musimy zatrudniać programisty do jego obsługi – możemy w pełni skupić się na tym, co najważniejsze – sprzedaży, obsługi zamówień, kontaktem z klientami itp. Obsługa IT i inne sprawy techniczne pozostają w gestii wykwalifikowanego działu IT.

Klient zawsze na pierwszym miejscu

Niezależnie od tego, co oferujesz swoim klientom, możesz być przekonany, że w każdej branży panuje ogromna konkurencja, powinieneś więc dołożyć wszelkich starań, aby zakupy w Twoim sklepie były komfortowe, szybkie i bezpiecznie. Klient, który pojawi się na Twojej stronie, szybko oceni, czy to miejsce jest godne zaufania, czy może lepiej poszukać czegoś innego.

Pamiętaj, że klient zawsze powinien być na pierwszym miejscu, także w zakresie metod płatności. Dostosuj je do jego wymagań, zapewniając mu pełną wygodę w tym obszarze. Obecnie nie jest to trudne, bo nowoczesne platformy sprzedażowe zapewniają bezpieczne, łatwe w obsłudze oraz intuicyjne płatności internetowe. Uruchomisz je bardzo szybko. Zależnie od potrzeb możesz wdrożyć od kilku do kilkunastu bramek płatności.

Dla każdego klienta jest niezwykle istotne, by miał dostęp do dużej oferty, a zakupy przebiegały szybko i sprawnie, co w dużej mierze dotyczy wspomnianych w poprzednim akapicie – szybkich, intuicyjnych płatności. Tak samo ważna jest kwestia dostawy. Powinieneś zapewnić nabywcom kilka opcji dostarczenia towaru, oferując zarówno usługi kurierskie, odbiór w paczkomacie, jak i odbiór osobisty. Dobrze też zaoferować klientom darmową dostawę, na przykład od pewnej kwoty zamówienia.

Koniecznie zatroszcz się o tym, by stworzyć regulamin i politykę prywatności. To z jednej strony wymóg prawny, z drugiej – ważna dla klienta informacja, że ma do czynienia z wiarygodnym sprzedawcą. W regulaminie powinny znaleźć się wszystkie najważniejsze obowiązki informacyjne wobec konsumentów dotyczące zakupów, gwarancji, reklamacji, wysyłki, zwrotów itp. To idealne miejsce na to, by rozwiać wszelkie wątpliwości klientów.

Tworzenie sklepów internetowych zawsze powinno być podyktowane potrzebami i wymaganiami klientów. To w końcu dla nich powstaje to miejsce w sieci. Dołóż więc wszelkich starań, aby było ono jak najbardziej proklienckie.


Źródło: idosell.com

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF