...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sklep w 5 dni – jak naprawdę szybko wdrożyć działania antykryzysowe?

Zalecenie globalnej kwarantanny i wytyczne co do zamknięcia sklepów stacjonarnych stają się dla wielu marek okazją, choć wymuszoną, do poszukiwania alternatywnych rozwiązań podtrzymywania biznesu. Z największym problemem muszą radzić sobie te firmy, które dotąd nie wdrożyły jeszcze możliwości sprzedaży online lub te, dla których e-commerce nie jest opcją pierwszego wyboru, na przykład dlatego, że ich biznesy skupiają się na świadczeniu usług, a nie sprzedaży produktów. Jak więc w epoce lock down, mają poradzić sobie salony fryzjerskie, kosmetyczne, kawiarnie, restauracje czy małe księgarnie?

To, co kiedyś wydawało się niemożliwe lub niepotrzebne, w obecnej sytuacji staje się koniecznością, która może uratować biznes przed ostatecznym upadkiem. Tym czymś jest właśnie przeniesienie działalności z offline do online, zdające się być jedyną alternatywą zabezpieczenia przynajmniej części dochodu.

Usługi salonu fryzjerskiego online? Niemożliwe. Owszem – wykonanie usługi online jest w tym przypadku niemożliwe, ale mamy przecież szansę kreatywnego myślenia i szerszego patrzenia na sytuację.  Tę szansę wykorzystali prezes Fast White Cat, spółki należącej do Grupy Kapitałowej Digitree oraz Dyrektor Generalny Jean Louis David Polska. – Dla sieci salonów fryzjerskich Jean Louis David stworzyliśmy sklep online w 5 dni, w którym można kupić m.in. kosmetyki do włosów – opowiada Cezary Kożon, Prezes Fast White Cat – wiemy, że przeniesienie całego biznesu do online w przypadku takich firm jest niewykonalne, ale zapewnienie przynajmniej częściowego dochodu – już tak. Pytanie jednak – czy to działa? Czy nowy sklep online, zbudowany i wdrożony w 5 dni będzie konwertował? Jak twierdzi Dyrektor Generalny Jean Louis David Polska – tak, i to bardzo! – Sklep wdrożony dla Jean Louis David przez Fast White Cat wygenerował w pierwszym miesiącu działania wyższe obroty, niż dobrze prosperujący salon stacjonarny naszej marki – mówi Tomasz Bączyk.

Może to okazja, by na wymuszoną kwarantannę spojrzeć jak na interesujący case, który potwierdzi rosnącą rolę e-commerce – tym bardziej w nowym, odrodzonym po pandemii świecie.  Dowodem słuszności tej tezy może być Amazon, który w trakcie kryzysu w 2009 roku urósł o 26% przesuwając budżety w kierunku inwestycji w nowe produkty, kanały i ich promocję.

Case Study tego projektu można zobaczyć tutaj: https://fastwhitecat.com/uruchomienie-sprzedazy-online-w-5-dni/

Digitree Group to kompleksowe usługi z zakresu digital marketingu, oparte na zaawansowanych, autorskich narzędziach, technologii i unikatowych danych o użytkownikach sieci, wspierające sprzedaż oraz działania marketingowe klientów. Ponad 15 lat doświadczenia w branży technologicznej. Generujemy rocznie miliony leadów i sprzedaży w branżach: e-commerce, retail, ubezpieczenia, finanse, nieruchomości, turystyka, MŚP, instytucje publiczne, agencje i domy mediowe. 25 rozwiązań technologicznych zwiększających ruch i sprzedaż online. Wyróżniają nas autorskie narzędzia: system do marketing automation, e-mail marketingu, walidacji i scoringu danych oraz unikatowe dane: intencje zakupowe i zainteresowania, finansowe, geolokalizacji, aktywności online. Rozwijamy digital. Edukujemy branżę współpracując z magazynami, serwisami i organizatorami eventów: Marketer+, Online Marketing, E-commerce w Praktyce, Targi e-Handlu, IAB Polska, Szef Sprzedaży, Marketing i Biznes, Sprawny.Marketing, NowyMarketing.pl i wiele innych. 19 nagród branżowych i biznesowych. Deloitte Technology Fast 50 CE, Deloitte Technology Fast 500 EMEA, Gazele Biznesu, Golden Arrow, Bloomberg Businessweek, Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju.

Digitree Group