...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Team SoloMid zatrudnia arcymistrza szachowego w celu legitymizacji działań esportowych

Amerykańska organizacja esportowa Team SoloMid (TSM) rozpoczeła nowy poziom w dziedzinie esportu, rozszerzając się na jedną z najstarszych i najtrudniejszych gier na świecie. Szachowy arcymistrz i profesjonalny streamer Twitcha, Hikaru Nakamura, będzie teraz reprezentować tę organizację jako jej pierwszy zawodowy szachista.

Nakamura jest jednym z najbardziej utytułowanych szachistów na świecie, pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, a w wieku 15 lat został najmłodszym Amerykaninem, który zdobył tytuł arcymistrza.

Nakamura jest czołowym streamerem, który transmituje zmagania szachowego z różnymi popularnymi streamerami takimi jak Félixem „xQc” Lengyel. Duża popularność zdobył dzięki komentowaniu turnieju szachowego dla streamerów Pogchamps organizowanego przez Chess.com, a jego kanał na Twitchu w ciągu ostatnich kilku miesięcy przekroczył 500 tysięcy obserwujących.

Podpisanie Hikaru przez TSM jest wynikiem ciężkiej pracy i starannego planowania, które Hikaru i Chess.com umieściły w kategorii szachów w ciągu ostatnich kilku lat. Spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości będziemy obserwować dalszą integracje środowiska szachowego z esportem i pojawi się więcej takich głośnych podpisów.

Nick Barton, Dyrektor ds. Rozwoju biznesowego Chess.com 

To kolejne działanie, które przybliża esport w stronę tradycyjnego sportu. Podpisanie Hikaru Nakamury zdaje sie rozpocząć dalszy proces integracji szachów z esportem. Dla tej umierającej medialnie dyscypliny jest to szansa na przetrwanie i wzrost zainteresowania mediów. Dla esportu, stanowi to kolejny przykład legitymizacji działań i dowód na to, że procesy funkcjonujące w sporcie tradycyjnym są tożsame z procesami w esporcie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF