...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ten Square Games ze skokowym wzrostem przychodów w drugim kwartale 2020

Przychody na rekordowym poziomie 170 mln zł (+240% r/r) i ambitne plany rozwoju na kolejne miesiące. Ten Square Games zaprezentowała wyniki za drugi kwartał 2020 roku.

Miło jest patrzeć, jak w sektorze gamedev polskie firmy notują coraz lepsze wyniki. Główny wpływ na przychody Ten Square Games miał stały rozwój i konsekwentne pozyskiwanie nowych użytkowników dla Fishing Clash. Gra po raz kolejny osiągnęła rekordowe przychody, które w drugim kwartale br. wyniosły 158 mln zł (+88% kw/kw; +266% r/r). Liczba aktywnych użytkowników wzrosła do 7 mln w porównaniu z 3 mln w pierwszym kwartale tego roku i 1,5 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku. W kwietniu i maju, w bardzo korzystnych warunkach rynkowych, gwałtownie zwiększony został poziom wydatków marketingowych, co pozwala oczekiwać istotnych zwrotów z inwestycji w kolejnych kwartałach.

Przychody z gry Let’s Fish wyniosły w drugim kwartale 4,5 mln zł (+15% kw/kw; +36% r/r), zaś Wild Hunt – 4,4 mln zł (+26% kw/kw; +109% r/r). W przypadku obu produktów dostarczano stale nowe zawartości, doskonalono także zaplecze analityczne i testowe oraz działania live ops. Jednym z głównych celów Ten Square Games jest dywersyfikacja portfolio gier – do końca trzeciego kwartału trzy nowe tytuły będą w fazie globalnych testów i sprawdzania potencjału monetyzacji na docelowych rynkach, zaś jedna gra – w fazie produkcji.

Drugi kwartał zamykamy rekordową sprzedażą i perspektywą kolejnych okresów z bardzo dobrymi przychodami. Konsekwentnie wzmacniamy zespół, stawiając na dalszy rozwój w obszarach produkcji gier, a także business intelligence i machine learning. Chcemy się dalej dywersyfikować i przyciągać nowe talenty poza Wrocławiem, stąd m.in. rozwój nowego studia w Warszawie. Liczę, że wkrótce do grupy dołączą nowe podmioty lub zespoły, które będą mogły rosnąć w oparciu o naszą wiedzę, infrastrukturę i dostęp do finansowania.

Maciej Zużałek, prezes Ten Square Games

Znormalizowana EBITDA wyniosła w drugim kwartale br. 36,2 mln zł (+120% r/r), zaś znormalizowany zysk netto był na poziomie 34,9 mln zł (+166% r/r). Wyniki księgowe zostały obciążone przez niegotówkowy koszt płatności w formie akcji w wysokości 6 mln zł.

Ten Square Games jest jednym z największych i najszybciej rosnących producentów gier mobilnych w Polsce. Spółka ma główną siedzibę we Wrocławiu i dodatkowe studio w Warszawie. Specjalnością TSG są gry hobbystyczne dystrybuowane w modelu free-to-play. Od 2018 roku akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF