...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Timecode Film Production zaprasza do udziału w 4. edycji konkursu Timecode Akcja Animacja

Animacja Dla Planety

16 września ruszyła czwarta edycja konkursu TIMECODE AKCJA ANIMACJA, którego celem jest umożliwienie zaistnienia w branży kreatywnej zdolnym twórcom i twórczyniom animacji reklamowej. Konkurs odbywa się pod hasłem ANIMACJA DLA PLANETY, a jego organizatorem jest dom produkcyjny Timecode Film Production, który jest również partnerem 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Zadanie uczestników polega na stworzeniu, w dowolnej technice animacyjnej, filmu do jednej z sześciu ścieżek dźwiękowych, opracowanych przez partnerów kreatywnych konkursu. W tym roku są nimi agencje: Advalue Engaged, Feeders, Nieagencja, Opus B, PZL. Konkursowe ścieżki dźwiękowe zostały nagrane przez UCHO STUDIO i są dostępne na stronie: https://timecodeakcjaanimacja.pl

Potencjał wykorzystania animacji w komunikacji marketingowej jest bardzo duży. Taka forma świetnie sprawdza się zarówno w social mediach, jak i w telewizji. Dlatego agencje reklamowe i działy marketingu stale szukają zdolnych motion designerów. Nasz konkurs ma pomóc obu stronom spotkać się. Uczestnikami Timecode Akcja Animacja są kreatywni ludzie, którzy potrafią w zaskakujący i ciekawy sposób opowiedzieć krótką historię marki lub produktu, za pomocą ruchomych obrazków. Jako organizator, od 2017 roku łączymy marketerów, agencje reklamowe i zdolnych twórców. Dodatkowo chcemy, aby nasza inicjatywa miała też wymiar społeczny i po raz drugi organizujemy konkurs pod hasłem ANIMACJA DLA PLANETY. Z tego powodu do współpracy zaprosiliśmy tylko te marki, którym zrównoważony rozwój i ochrona środowiska nie są obojętne. W tej edycji są to: Energa Obrót, Fixly, Goodvalley, Nexera, Tefal oraz Veolia.

Tomasz Dławichowski, CEO Timecode Film Production, organizator konkursu

Za każdą nadesłaną pracę, Timecode Film Production wraz z Fundacją LAS NA ZAWSZE, posadzi 1 m2 lasu. Organizacja ta wspiera ochronę środowiska naturalnego poprzez sadzenie drzew i krzewów bez stosowania substancji biobójczych. Jest to najprostsza forma działania, na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych.

Spośród zgłoszonych prac, jury składające się z ekspertów w dziedzinie animacji, motion designu, grafiki oraz komunikacji marketingowej, wybierze pięciu półfinalistów, którzy zostaną zaproszeni na warsztaty kreatywne. Podczas spotkań z przedstawicielami partnerskich agencji, uczestnicy drugiego etapu będą dalej pracować nad swoimi animacjami. Następnie jury przyzna Grand Prix, a partnerzy własne wyróżnienia.
Prace oceniać będą:

 • Andrzej Pągowski – Artysta grafik, Kreacja Pro,
 • Kasia Kijek i Przemek Adamski – Reżyserzy animacji, Kijek/Adamski,
 • Małgosia Drozdowska – Creative Director,
 • Agnieszka Klimczak – Executive Creative Director,
 • Agnieszka Koćmierowska – Senior Art Director, McCann,
 • Kuba Matyka – Creative Director/Experience Director, MELT,
 • Anna Szkałuba – Lead Ilustrator, Letko,
 • Beata Śliwińska „Barrakuz” – Visual & Graphic Designer,
 • Olga Wroniewicz – Reżyserka, graficzka, PJATK,
 • Małgorzata Grochala – Art Director, PZL,
 • Weronika Majchrzak – Senior Copywriter, PZL,
 • Vladi Kravets – Motion Designer, Feeders,
 • Michał Kuczkowski – Head of Motion, Opus B,
 • Juliusz Strachota – Creative Director, Nieagencja,
 • Bartłomiej Szołajski – Creative Director, Advalue Engaged,
 • Filip Tomann – Partner, Timecode Film Production.

Pula nagród w konkursie wynosi 30 000 zł, a fundatorem nagród rzeczowych jest marka Wacom. Zwycięzców poznamy 16 listopada podczas gali finałowej.

Laureat tegorocznej edycji otrzyma nagrodę główną: 10 000 zł oraz tablet Wacom Cintiq 16. Dodatkowo każda z marek partnerskich, przyzna własne wyróżnienia, na które składają się 6x 2 000 zł oraz 6x tablet Wacom Intuos Pro S.

Start konkursu Timecode AKCJA ANIMACJA 2021 wsparty jest spotem promocyjnym autorstwa Michała Leonczuka, laureata zeszłorocznej edycji. Spot obejrzeć można m.in w internecie oraz na ekranach miejskich sieci Screen Network w Warszawie.


Źródło: Timecode Film Production

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF