...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ubisoft z zaskakującą kampanią na Youtubie i nową agencją

Ubisoft kampania reklamowa watch dogs legion

Przejęcie komputera widza i przekazanie mu bezpośredniego komunikatu. To założenia kreatywnej akcji Ubisoft, która została zrealizowana na polskim Youtubie. Międzynarodowy gigant rynku gier promował w ten sposób swoją nową produkcję: Watch Dogs: Legion. Nietypową akcję stworzyła i zrealizowała agencja reklamowa Neon Shake, która nawiązała szerszą współpracę z francuską firmą. Realizuje dla niej już kolejne kampanie, m.in. z influencerami.

Francuski producent gier Ubisoft, nawiązał współpracę z agencją 360 stopni – Neon Shake. Pierwszą akcją przeprowadzoną przez wrocławski zespół, jest kreatywna kampania promująca nową grę Watch Dogs: Legion. Agencja odpowiadała za koncepcję i kompleksową realizację.  Efektem tych prac była nietypowa i zaskakująca kampania, w której widzowie na Youtube otrzymywali personalizowane wiadomości.

Ubisoft logo
Źródło: Ubisoft

Mamy duże kompetencje w digital i video marketingu. Dlatego to zadanie idealnie pasowało, by je wykorzystać. De facto połączyliśmy grę i działania promocyjne w jedną całość. Użytkownikom Youtuba, w reklamie przed filmem lub w jego trakcie, pojawiał się materiał video skierowany bezpośrednio do nich i nawiązujący do tego co oglądają. Dzięki temu wywoływał poczucie przejęcia komputera. W ten sposób nawiązaliśmy spójnie do gry, której dużą częścią jest motyw hackowania urządzeń oraz inwigilacja.

 Łukasz Maścianica, partner & creative director w Neon Shake.

W ramach akcji wyprodukowanych zostało dwadzieścia spotów wideo. Różne filmy, wyświetlały się różnym osobom. Działo się to w oparciu o tagi dodawane do materiałów na Youtubie. Dzięki temu spoty nabierały bardzo spersonalizowanego charakteru i tak np. osobie oglądającej wideo z kotami w roli głównej, pojawiał się film z hackerem rozpoczynającym komunikat od zdań: „Słodkie kotki na poprawę humoru? Myślisz, że nikt się nie dowie? Przecież oni wiedzą o Tobie wszystko…”. Przykład filmu tutaj.

Ubisoft kampania Watch dogs: legion
Źródło: Ubisoft

Jak się okazało, przyczyniło się to do dużego sukcesu akcji, która uzyskała bardzo dobre wyniki. Średni czas oglądania spotu wyniósł 25,9 sekundy, a współczynnik obejrzeń, określający stosunek liczby obejrzeń do liczby wyświetleń, wyniósł 46,19%. – Oba te wskaźniki świadczą o dużym zainteresowaniu oglądaną reklamą. Nawet kilkukrotnie wyższym niż przy standardowych kampaniach na Youtubie.

Dlatego zestawiając to ze spójnym połączeniem promocji i gry, możliwością ścisłego targetowania oraz personalizowaniem filmów, uznajemy tę akcję za bardzo efektywną i efektowną. W ramach realizacji Neon Shake kooperował z domem produkcyjnym Ikona oraz domem mediowym Media Choice.

Neon shake advertising logo
Źródło: Neon Shake Advertising

Poza Watch Dogs: Legion, francuski gigant promował ostatnio także grę Just Dance 2021. W ramach promocji przeprowadził akcję z wiodącymi polskimi influencerami, m.in. z: Maffashion, FitLovers czy Barbarą Kurdej-Szatan. Za tę kampanię także odpowiadał zespół Neon Shake Advertising.

W sumie zaangażowano do niej sześciu topowych influencerów. Poza ww. byli to jeszcze: Karolina Pisarek, Joanna Opozda i Antek Królikowski. Zrealizowali oni 26 różnych materiałów – od zdjęć, przez relacje na Instagramie, po materiały wideo.

 Poza określeniem influencerów, którzy dotrą do założonej grupy, postanowiliśmy promować grę pod kątem jej wykorzystania. I tak na przykład Joanna Opozda i Antek Królikowski prezentowali grę jako formę spędzenia wieczoru z drugą połówką, Basia Kurdej-Szatan jako zabawę z rodziną, a Karolina Pisarek pokazała ją jako alternatywę dla klasycznych ćwiczeń.

Paweł Szpakiewicz,  oordynator projektu

Jak informuje Ubisoft oraz Neon Shake – firmy nawiązały szerszą współpracę. W związku z tym zespół ze stolicy Dolnego Śląska prowadzi już prace nad kolejnymi działaniami dla producenta gier. Wśród kluczowych klientów wrocławskiej agencji znajdują się także: Decathlon, Spotify Premium, Western Union, Generali, Sky Cash, Oranżada Hellena czy Remington.


Źródło: informacja prasowa Ubisoft Polska

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF