...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ultraliga łączy się z Ligą Bałtycką! Zmiany w ERL

League of Legends

Jak oficjalnie poinformowała nas strona lolesports.com, w League of Legends czeka dużo zmian dotyczących Lig Regionalnych (ERL - European Regional Leagues). Polską ligę czekają naprawdę duże zmiany.

Oficjalna strona spod szyldu Riot Games – lolesports.com – poinformowała nas o dużych zmianach zachodzących w Ligach Regionalnych od przyszłego sezonu rozgrywek League of Legends. Riot zapowiedział między innymi podział lig regionalnych na te akredytowane i nieakredytowane.

Ultraliga to polska oficjalna liga League of Legends zarządzana przez Polsat Games, która ma dwa sezony w roku, a z każdego sezonu trzy najlepsze zespoły awansują na nieoficjalne Mistrzostwa Europy, zwane EU Masters, gdzie w przeszłości sukcesy odnosiły takie drużyny jak K1CK, AGO Rogue, czy Illuminar Gaming.

Ligi regionalne w League of Legends to system ligowy, który powstał po zlikwidowaniu systemu Challenger Series, które było niższym poziomem rozgrywkowym ligi LCS (obecnie LEC). Ligi są podzielone na ligi krajowe, co zapewnia wyższy poziom rywalizacji, a najlepsze drużyny mierzą się we wspomnianym turnieju EU Masters.

Częścią wymienionych przez Riot zmian są fuzje w niektórych ligach regionalnych. Liga holenderska i belgijska połączą siły, by stworzyć razem Ligę Beneluxu. Nas również czeka fuzja, a dokładniej z ligą bałtycką (Baltic Masters). W lidze występuje obecnie 6 zespołów, ale więcej informacji nt. tego jak będą te drużyny rozdzielone, czeka nas we wrześniu.

To ważna zmiana w strukturach międzynarodowych League of Legends, która ma służyć uatrakcyjnieniu rozgrywek esportowych i większe umiędzynarodowienie rozgrywek. Riot Games konsekwentnie profesjonalizuje swoje struktury i możemy spodziewać się dalszych informacji w kolejnych miesiącach.

 

Więcej informacji

 


Autor: Adam Daniluk

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF