...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wiceprezes Google odchodzi, żeby rozwijać chińską firemkę

Hugo Barra, do niedawna wiceprezes Google odpowiedzialny za rozwój Androida, opuszcza Mountain View. Już niedługo będzie wspierał globalną ekspansję Xiaomi - chińskiego producenta smartfonów.

– Po ponad 5 latach w Google i prawie 3 latach pracy w zespole rozwijającym Androida – najbardziej niesamowici ludzie z jakimi kiedykolwiek pracowałem – postanowiłem zacząć nowy rozdział w mojej karierze – napisał na swoim profilu w serwisie Google+ Hugo Barra.

– W ciągu kilku tygodni dołączę do zespołu Xiaomi w Chinach, żeby pomóc im rozwinąć niesamowite portfolio produktów oraz wspomóc globalną ekspansję – dodał.

Xiaomi to producent smartfonów oraz aplikacji mobilnych. Swój pierwszy telefon, z Androidem, firma pokazała w 2011 roku.

– Życzymy Hugo Barrze wszystkiego co najlepsze. Będzie nam go brakowało w Google i cieszymy się, że pozostaje w ekosystemie Androida – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Google.

W informacjach o odejściu Barry pojawił się wątek miłosny, ale któż by wierzył plotkom? Z pewnością jest to odważny ruch ze strony byłego wiceprezesa Google. I znak, że przyszłość rynku smartfonów naprawdę znajduje się w Chinach.

Jeśli zastanawiacie się jakie smartfony produkuje Xiaomi to poniżej prezentujemy jeden z modeli.

Źródła: The Verge, Google+,  LivingThruGlass.com; fot. stshank/flickr/CC

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF