...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wodór paliwem przyszłości

W trakcie Impact 21’ jednym z głównych tematów był wodór, nazywany technologiczną przyszłością Polski.

 

Myślą przewodnią całego impactu jest właśnie wodór jako ta technologia, która w przyszłości może zbudować mocną pozycję Polski. Jesteśmy producentem wodoru, dobrze żebyśmy potrafili także ten wodór wykorzystać.

Piotr Dardziński prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz

Wodór może być wykorzystywany zarówno przy produkcji substancji takich jak amoniak, jak i  wykorzystywany przy spawaniu lub lutowaniu. Jednak podczas rozmowy o potencjale i roli wodoru w przyszłości, głównie mówi się o samochodach zero emisyjnych. Będą mogły być napędzane właśnie tym gazem. Już na ten moment kupno samochodu zasilanego wodorem jest możliwe. Są one w ofercie takich popularnych koncernów jak: Toyota, Honda czy Hyundai.

Największym problemem na naszym rynku jest brak stacji tankowania wodorem. Najbliższa znajduje się dopiero w Berlinie. Biorąc pod uwagę wypowiedzi osób związanych z ochroną środowiska widać chęci i możliwości. Możliwe, że już niedługo takie stacje pojawią się również na terenie naszego kraju.


Źródło: PAP MediaRoom

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF