...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Znamy półfinalistów międzynarodowego konkursu ABSL Start-Up Challenge

Ponad stu przedsiębiorców zgłosiło swoje projekty do tegorocznej edycji ABSL Start-Up Challenge. Znamy już półfinalistów, którzy w siedmiu miastach Polski staną do walki o wielki finał.

Konkurs ABSL Start-Up Challenge jest platformą łączącą młodych przedsiębiorców i liderów światowego biznesu z międzynarodowych korporacji. Pierwszym pozwala zaprezentować swoje pomysły i pozyskać środki na ich realizację, drugim pomaga znaleźć nowe, innowacyjne projekty i nieszablonowe rozwiązania do swoich firm. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad sto start-upów specjalizujących się w różnych dziedzinach. Wśród zgłoszeń pojawiła się platforma crowdfundingowa, nowoczesne środki transportu czy spersonalizowane systemy autoryzacji danych. Zgłoszono też projekty łączące ekologiczne rozwiązania z technologią np. antysmogowe systemy grzewcze czy monitoring dla właścicieli pszczół.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap konkursu, tym bardziej, że stołeczny półfinał będziemy gościć w siedzibie Procter&Gamble w Warszawie. Już na etapie wstępnych eliminacji zauważyliśmy wiele interesujących projektów. Będziemy dalej przyglądać się  uważnie ich potencjałowi, innowacyjności,  możliwości wdrożenia w skali przedsiębiorstwa. Być może znajdziemy wśród uczestników partnera, nad którego pomysłem będziemy wspólnie pracować. ” –  komentuje Janusz Dziurzyński, Dyrektor P&G Global Business Services.

Półfinaliści zaprezentują się teraz przed jurorami w siedmiu miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Trójmieście. Każdy start-up będzie miał kilka minut, by przekonać potencjalnych inwestorów, że to właśnie jego pomysł jest najbardziej innowacyjny. Finał konkursu odbędzie się 14 czerwca w Łodzi, podczas dorocznej konferencji ABSL. Jest o co walczyć: zwycięzcy pojadą na Polish Tech Day do Londynu. Impreza uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń, promujących polskie innowacje za granicą.

Szczegółową listę start-upów, które znalazły się w półfinale można znaleźć na stronie: http://startupchallenge.pl/semifinalists.

::

Informacja prasowa/opracowanie: Anita Florek

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF