...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zowie prezentuje trzy nowe sprzęty dla graczy

Należąca do BenQ marka Zowie wyróżnia się jednymi z najlepszych sprzętów skierowanych dla graczy. Z ich monitorów, czy myszek korzystają profesjonalni esportowcy na całym świecie. Czym się wyróżniają najnowsze sprzęty dla graczy i dlaczego niuanse technologiczne są tak istotne w esportowej rywalizacji?

Monitor 240Hz ZOWIE XL2546S

Fot. ZOWIE XL2546S

Monitor jest jednym z kluczowych sprzętów każdego aspirującego gracza. ZOWIE XL2546S to usprawniona wersja cenionego przez profesjonalnych graczy esportowych modelu XL2546. Nowy monitor ma 240 Hz matrycę i usprawnioną funkcję wyostrzania obrazu Dynamic Accuracy Plus (DyAc+™).

Nowej generacji 24,5 calowa matryca TN ma rozdzielczość 1920×1080, co jest standardem wśród graczy. Zewnętrzny przełącznik trybów pracy – S-switch – z pamięcią konfiguracji pozwala na przeniesienie ustawień i wykorzystanie na innym monitorze np. w czasie turnieju. Efektywność i komfort gry zapewniają rozwiązania ochrony wzroku i wspomagania widoczności pola walki: Low Blue Light, Color Vibrance, Black eQualizer oraz łatwa regulacja wysokości ekranu.

Monitor jest szczególnie często wybierany przez graczy esportowych związanymi z grami FPS (First-Person-Shooting), gdzie 240 Hz matryca niweluje rozmycie obrazu w szybkich akcjach i zwiększa precyzję celowania oraz minimalizuje efekt odrzutu.

Ciekawym rozwiązaniem jest regulowana osłona ekranu, która ułatwia skoncentrowanie się na grze i dodatkowo eliminuje wpływ oświetlenia zewnętrznego na jakość obrazu.

Mouse bungee ZOWIE CAMADE II

Fot. ZOWIE Camade II

W odróżnieniu od akcesoriów biurowych, zawodowi i doświadczeni gracze używają niemal wyłącznie przewodowe myszki. Eliminuje to jakiekolwiek opóznienia i zakłócenia, które może spowodować transmisja bezprzewodową.

Odpowiedzią na potrzeby graczy jest urządzenie ZOWIE CAMADE II, bardzo proste i pomysłowe akcesorium pozwalające zapomnieć o splątanym kablu od myszki. Często, w najmniej odpowiednim momencie gry, zdarza się, że splątany kabel ogranicza ruchy myszki i prowadzi do przegranej.

Wystarczy umieścić kabel w specjalnym uchwycie, dobrać dogodną wysokość i długość kabla i problem rozwiązany!

Projektor BenQ TH685

Fot. BenQ TH685

200 calowy obraz ulubionej gry na ścianie w dobrze oświetlonym salonie – czy to możliwe? Firma BenQ wprowadziła na polski rynek nowy projektor TH685 dla miłośników gier i wszelkiej domowej rozrywki na wielkim – o przekątnej do 5,1 m (200 cali) ekranie – w pokoju czy salonie, bez konieczności jego zaciemniania. BenQ TH685 o rozdzielczości Full HD (1920×1080) z zaledwie 8,3 milisekundowym opóźnieniem reakcji (input lag) i 120Hz odświeżaniu pionowym znakomicie nadaje się do gier czy oglądania sportowych zmagań na dużym czy nawet wielkim ekranie.

Projektor ma jasność 3500 ANSI lumenów i kontrast 10 000:1, wyposażony jest w 6 elementowe koło kolorów i zapewnia ponad 95% pokrycie kinowej palety kolorów Rec. 709 oraz zgodność z szerokim zakresem jasności HDR (HDR-10 i HLG). Wszystkie te rozwiązania zapewniają uzyskanie dobrze nasyconych żywych kolorów nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach czy w plenerze, zapewniając realistyczną jakość obrazu wydarzeń sportowych czy wszelkiego rodzaju gier.

Projektor można bezproblemowo zainstalować i szybko stworzyć środowisko do multimedialnej rozrywki w nawet dobrze oświetlonym otoczeniu, np. na imprezie zorganizowanej u znajomych.

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana