...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

20 nowatorskich projektów w półfinale Huawei Startup Challenge 2 [BRIEF PATRONUJE]

polfinal huawei startup challange

Nowe technologie mogą mieć praktyczne zastosowanie w rozwiązywaniu problemów związanych z ochroną środowiska. Potwierdzają to pomysły startupów, które zgłosiły się do drugiej edycji konkursu Huawei Startup Challenge. Ze zgłoszonych 226 przełomowych rozwiązań do półfinalu konkursu Kapituła wybrała 20 innowacyjnych projektów o wyróżniającym się potencjale.

Celem wspólnej inicjatywy Huawei i Startup Academy jest wyłonienie niekonwencjonalnych polskich startupów, które w obliczu coraz większej degradacji ekologicznej planety aktywnie działają na rzecz zrównoważonego rozwoju świata. Kapituła, w której znalazły się przedstawicielki i przedstawiciele świata nauki, biznesu i administracji publicznej, nominowała 20 najbardziej nowatorskich projektów, które przeszły do półfinału konkursu. Wybrane firmy to: Atmoshell, Bioliwer Technologies, DAC (DynamicAirCooling), DoxyChain, Hydrogen First, Hydrum, Lumelabel, Maas Loop, MakeGrowLab, NanoSci, Plan Be Eco, REI Vision, Solhotair, StorkJet, SunRoof Technology, Swapp!, The True Green, Vegan Manufactura, Vertigo Farms oraz ZNIKA.

Polscy innowatorzy mogą odegrać w nadchodzących latach kluczową rolę w rozwiązywaniu palących problemów społecznych, zdrowotnych czy klimatycznych Europy oraz całego świata. Wybrane przez kapitułę naszego konkursu firmy są najlepszym przykładem tego, że przedsiębiorczym Polkom i Polakom nie brakuje potencjału oraz ambicji, by realizować wszelkiego rodzaju projekty pozytywnego wpływu. Dobitnie potwierdza to przekrój tematyczny zgłoszeń i wytypowanej do półfinału dwudziestki, która reprezentuje firmy z sektorów OZE i Lesswaste (po 25%), Przemysł 4.0 (20%.), Foodtech oraz IT (10%), a także Smart City (5%). Warto zaznaczyć, że w tym roku wspieramy wyłącznie inicjatywy związane z ekologią, ale polska myśl technologiczna i środowisko startupowe jest gotowe do wspierania innych obszarów, m.in. osoby z niepełnosprawnościami. Udowodniła to pierwsza edycja konkursu Huawei Startup Challange i potwierdziła nam, że startupy we współpracy z dużym biznesem mogą walnie przyczyniać się do podnoszenia jakości życia ludzi w wielu różnych obszarach.

Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska

Znaczącą grupę startupów stanowią firmy z Mazowsza (40%) oraz Warmii i Mazur (20%). Wiele z nich przedstawiło innowacyjne rozwiązania mające wpływ na redukcję gazów cieplarnianych, jak odnawialne źródła energii. Jedni dostrzegli problemy związane z nadmiernym zużyciem paliwa w trakcie lotu i proponują oprogramowanie dla linii lotniczych, które zoptymalizuje jego zużycie. Inni chcą osiągnąć neutralność klimatyczną poprzez produkcję tworzywa pochodzenia roślinnego. Mocną grupę stanowią startupy, które stawiają za cel zwalczanie plastiku lub w niekonwencjonalny sposób ograniczanie ilości odpadów, w tym także marnotrawionych produktów spożywczych.

W Polsce mamy wiele talentów i znakomitych startupów, które prowadzą innowacyjną działalność na rzecz ochrony naszej planety. Liczba i różnorodność zgłoszeń sprawiły, że to był naprawdę trudny wybór. Za wszystkie bardzo dziękujemy, a zakwalifikowanym do półfinału TOP 20 serdecznie gratulujemy.

Michał Misztal CEO Startup Academy

Na wybraną TOP 20-tkę czeka wyzwanie podzielone na trzy etapy: stworzenie strategii zrównoważonego rozwoju, skonfrontowanie jej z mentorem, a także prezentacja strategii własnego projektu na nagraniu wideo. Filmy startupów zostaną przedstawione Kapitule podczas obrad w grudniu br.

Do finału wejdzie 10 startupów. Najlepsze trzy projekty otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 100 000, 60 000 i 40 000 PLN. Wręczona zostanie również nagroda Krajowej Izby Klastrów Energii w wysokości 10 000 PLN.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, patronatem wspierającym Krajowej Izby Klastrów Energii oraz medialnym Rzeczpospolita, WP, InnPoland, ISBNews, E-Gospodarka, Mam Startup, Brief, Nowy Marketing, Marketing Biznes, Homo Digital i Eco-News.


Źródło: Huawei 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF