...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

A gdyby produkty gwarantujące zrównoważony rozwój znalazły się w sklepach? [RAPORT]

RAPORT KANTAR

Praktyczna implementacja idei zrównoważonego rozwoju i ekonomii cyrkularnej jest obecnie szeroko dyskutowana w biznesie. Niektóre marki poczyniły już pierwsze kroki w materializacji konkretnych pomysłów dedykowanych ochronie środowiska, inne są w trakcie lub myślą o zmianie modelu biznesowego.

Badacze i marketingowcy odpowiedzialni za raport poszli krok dalej. Postanowili sprawdzić konsumencką reakcję, gdyby już dziś na półkach sklepowych znalazły się produkty realizujące ideę zrównoważonego rozwoju. Niektóre z nich powstały kilka lat temu, kiedy perspektywa spożywania np. owadów czy dżdżownic wydawała się humorystyczna.

Badanie zostało zrealizowane za pomocą metody Concept eValuate, która przewiduje sukces rynkowy produktu. W opracowaniu wizualizacji nowych produktów pomogli studenci Wydziału Wzornictwa ASP oraz ich mentor, profesor Maciej Konopka.

WIĘCEJ O RAPORCIE


źródło: Kantar Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF