...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Amazon Development Center Poland rozpoczyna serię video podcastów ALEXA STAGE

Działające od 20 lat, centrum naukowo-badawcze Amazon Development Center Poland wystartowało właśnie z video podcastem – ALEXA STAGE. To rozmowy z ekspertami ze świata nauki, sztuki i inżynierii, których łączy pasja do sztucznej inteligencji. Dzięki nowej serii spotkań Amazon Development Center Poland (ADCP) przybliży szerszej publiczności technologię AI i jej wpływ na społeczeństwo.

Jak może wyglądać przyszłość z technologią wszechobecną w domach i miejscach pracy? Jak sztuczna inteligencja wpisuje się w różnorodne aspekty życia? Jak poszerzyć rozumienie nie tylko jej samej, ale i wywoływanych przez nią zmian społeczno-kulturowych? To właśnie te aspekty zgłębia nowa seria video podcastów Amazon.

ALEXA STAGE wyróżnia interaktywność formy – publiczność zgromadzona podczas nagrań ma możliwość zadawania pytań. W efekcie, przebieg rozmowy z zaproszonymi gośćmi kształtuje się na żywo. ALEXA STAGE staje się przez to forum wymiany myśli, na którym omawiane są zagadnienia mające znaczenie w codziennym życiu.

Pracownicy ADCP prowadzą rozmowy w biurach Amazon, gdzie od lat rozwijane są zaawansowane technologie jak LLM (modele językowe zasilane AI) czy m.in. produkty Alexa, Fire TV i Kindle.

Gościem premierowego odcinka był Włodzisław Duch, pionier badań nad sztuczną inteligencją oraz założyciel Laboratorium Neurokognitywnego na UMK w Toruniu, z którym rozmowę przeprowadził Maciej Tęgi, Principal Product Manager z ADCP. Dyskusja dotyczyła tych najbardziej kluczowych obszarów, rewolucjonizowanych obecnie przez AI – m.in. edukacji, medycyny czy pracy. W swoich wypowiedziach Profesor zwrócił szczególną uwagę na etyczne dylematy związane z rozwojem technologii.

Do drugiego odcinka zaproszono Jacka Dukaja, jednego z najwybitniejszych polskich autorów science fiction, autora kultowej „Katedry” i przenikliwych esejów analizujących współczesność i rozwój cywilizacji. Rozmowa dotyczyła wizji współistnienia ludzkości z AI i roli sztucznej inteligencji w czasach postpiśmiennych. Ekspert opowiadał o rewolucji w sposobach przekazu i samoświadomości.

Nagrania dostępne są zarówno w formie wideo, jak i audio, na platformach YouTube (z napisami ang.) oraz Spotify – na kanale Amazon.pl. Kolejne epizody będą publikowane co miesiąc, aż do końca roku. Aktualności związane z serią video podcastów znaleźć można na profilach Amazon Development Center Poland w mediach społecznościowych.

Amazon wprowadza innowacje w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego od dziesięcioleci. Oprócz oferowania klientom infrastruktury i produktów AI, firma stale podkreśla znaczenie rozwoju technologii na rzecz szybszego i bardziej zrównoważonego działania w segmencie e-handlu.

***

 

Amazon w Polsce

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do 2022 roku stworzył i wspierał ponad 70 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy, m.in. w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, a także w biurze Amazon Web Services (AWS) w Warszawie oraz w Amazon Development Center Poland (ADCP) w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. ADCP to pionierskie ośrodki naukowo-badawcze, w których zespoły menedżerek i menedżerów, inżynierek i inżynierów, naukowczyń i naukowców, tworzą i rozwijają globalne najbardziej zaawansowane technologie Amazon, takie jak: Alexa, Ring czy Kindle. Amazon wspiera również zatrudnienie w łańcuchu dostaw, u partnerów wspierających operacje Amazon, a także miejsca pracy stworzone przez MŚP, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem sklepu Amazon.pl, docierając do setek milionów klientów na całym świecie.

W latach 2012-2022 Amazon zainwestował w Polsce ponad 20 mld zł w infrastrukturę, w tym m.in. centra logistyczne, biura korporacyjne i zaplecze technologiczne, jak i wynagrodzenia oraz rozwój usług dla klientów. Miliardy dolarów przeznaczył również na rozwój infrastruktury i technologii, które pomagają MŚP docierać do nowych klientów w kraju i za granicą, w tym również na ochronę własności intelektualnej marek.

Informacje o Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie wprowadził m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Swój Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios i Deklarację Klimatyczną (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe i naszego bloga Aboutamazon.pl oraz śledź nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze @AmazonNewsPL i YouTube

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF