...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pociągowa Honda

Honda AWV

Japoński producent samochodów od kilku lat pracuje nad różnego rodzaju autonomicznymi pojazdami. Teraz chwali się efektami testów w terenie swojego najnowszego pomysłu, samochodu roboczego !

AWV (Autonomous Work Vehicle), bo tak nazywa się pojazd Hondy, spędził ostatnie miesiące pomagając  w budowie farmy paneli słonecznych. Plac budowy ma ponad cztery kilometry kwadratowe powierzchni więc miał się gdzie wykazać.

Stosunkowo nieduży pojazd elektryczny wyposażony w ogromną ilość czujników, radarów i innych rozwiązań technologicznych. Pozwala to na jego samodzielne poruszanie się po placu budowy z dokładnością do kilku centymetrów.

Pomimo swoich rozmiarów (290cm x 142cm x 150cm) AWV jest w stanie przewozić czterystukilogramowe ładunki lub ciągnąć przyczepy wraz z ładunkiem do siedmiuset pięćdziesięciu kilogramów. Przy pełnym obciążeniu bateria wystarcza na około pięćdziesiąt kilometrów, co powinno wystarczyć na dzień pracy urządzenia. Ze względu na duży promień zawracania urządzenie raczej przeznaczone jest do pracy na zewnątrz.

Na ten moment Honda nie ogłosiła żadnej możliwości zakupu urządzenia dla firm, aczkolwiek zachęca zainteresowane przedsiębiorstwa do kontaktu mailowego w celu zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi pojazdu.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF