BIOSECO – laureat rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, promuje się animacją wizerunkową od Timecode Film Production
Firma Bioseco – właściciel innowacyjnego systemu, który monitoruje i chroni ptaki przed zderzeniami z farmami wiatrowymi, wzmacnia działania wizerunkowe, wykorzystując animowany explainer. Firma tym samym rozpoczyna działania komunikacyjne, mające na celu budowanie rozpoznawalności marki oraz przygotowuje sie do przyszłego wprowadzenia spółki na Giełdę Papierów Wartościowych. Krzysztof Paszek, Co-Founder Bioseco jest laureatem 10. edycji 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie.
Mamy innowacyjny i wyjątkowy na skalę światową produkt, opracowany w całości przez zespół polskich inżynierów. Za nami już kilkanaście komercyjnych wdrożeń w Polsce oraz w krajach Europy Zachodniej jak Francja, Niemcy i Hiszpania. W tym roku postanowiliśmy wzmocnić komunikację do partnerów biznesowych. Chcieliśmy aby jednym z narzędzi marketingowych był profesjonalny, animowany wideo explainer, który krótko, za to w prosty sposób wytłumaczy, na czym polega nasza misja i jakie korzyści daje klientom nasz produkt. Wiele firm technologicznych na świecie chętnie sięga po tego typu animacje, które przemawiają lepiej niż tysiąc słów. Teraz również Bioseco może zaprezentować się potencjalnym partnerom, w taki sposób.
Krzysztof Paszek, Co-Founder Bioseco
Za produkcję animacji odpowiada warszawskie studio Timecode Film Production, które jest partnerem rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie. W 2020 roku przyznało nagrodę specjalną marce Bioseco i ufundowało nagrodę w postaci produkcji animowanego explainera.
Na bohatera filmu wybraliśmy kanię rudą – rzadkiego ptaka, który jest narażony na zderzenia z farmami wiatrowymi. Gdy kania zbliża się do wiatraka, łopaty wirnika automatycznie zwalniają, co jest możliwe dzięki systemom Bioseco. W ten sposób ptak unika niebezpieczeństwa, a operator farmy może bez niepotrzebnych przestojów produkować czystą energię. W filmie celowo zrezygnowaliśmy ze specjalistycznego języka i zawiłości technicznych. Tych wszystkich szczegółów, osoby zainteresowane dowiedzą się od Bioseco. Naszym zadaniem było oddać charakter i misję marki oraz zainteresować potencjalnych partnerów biznesowych tym innowacyjnym rozwiązaniem. Animację przygotowaliśmy w technice 2d motion design, w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.
Tomasz Dławichowski, partner i dyrektor zarządzający w Timecode Film Production
Wśród klientów Bioseco są podmioty zarówno zagraniczne, jak i polskie. W marcu firma podpisała kontrakt na wdrożenie swoich systemów z koncernem energetycznym Grupo DISA, działającym w Hiszpanii, Urugwaju i Chile oraz zakończyła z sukcesem półroczny pilotaż systemu, prowadzony przez PGE Energia Odnawialna na farmie wiatrowej w Kopaniewie. Prace badawcze, które poprzedzały stworzenie tego systemu były współfinansowane przez fundusze europejskie w ramach wsparcia przyznanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
System Bioseco dedykowany farmom wiatrowym, składa się z kamer UHD zamontowanych na wieżach wiatraka oraz z autorskiego oprogramowania do detekcji ptaków współpracującego z systemem sterowania ruchem turbiny. Jest on w stanie w ciągu dwóch sekund wykryć zbliżające się ptaki, a następnie samoczynnie podjąć konieczne działanie, które minimalizuje ryzyko kolizji. Może to być ostrzegawczy sygnał świetlny, dźwiękowy lub zatrzymanie turbiny. Dzięki zainstalowaniu takiego rozwiązania operatorzy farm wiatrowych nie muszą wyłączać wiatraków na długie okresy migracji ptaków.
Zamiana długotrwałych przestojów na aktywną ochronę tylko w momencie zagrożenia, przekłada się na większą ilość wyprodukowanej zielonej energii, utrzymując wysoki poziom ochrony cennych gatunków. Badania prowadzone przy współpracy z ornitologami, wykazały dużą skuteczność systemu. Wykrywalność np. lecącej kani rudej w obrębie 400 m od turbiny wiatrowej wynosi ponad 80 proc. Dzięki zastosowaniu systemu Bioseco można zredukować czas wyłączeń nawet o 90 proc. wobec wyłączeń zapisanych w decyzjach środowiskowych.
Zgłoś się do 11. edycji rankingu Najbardziej Kreatywnych w Biznesie: https://brief.pl/kreatywni/zgloszenia/
Źródło: Bioseco