...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

BITKRAFT Ventures pozyskuje 165 milionów dolarów na inwestycje w esportowe start-upy

BITKRAFT VC jest najbardziej znanym funduszem na świecie, który zajmuje sie inwestowaniem w esportowe start-upy. Pozyskanie 165 milionów dofinansowania z pewnością jeszcze przyśpieszy jego rozwój.

BITKRAFT Ventures, wiodący fundusz venture capital w dziedzinie esportu, ogłosił, że zebrał łącznie 165 milionów dolarów  na inwestycje w esport, gry i rozrywke interaktywną.

Fundusz BITKRAFT Venture Fund I zamknął się powyżej pierwotnego celu wynoszącego 125 mln USD (94,7 mln GBP), dzięki wkładom szerokiego grona inwestorów, w tym firm inwestycyjnych Carolwood, Declaration Partners i JS Capital, a także inwestorów korporacyjnych adidas, Logitech, Advance i WPP.

Jesteśmy wdzięczni naszym inwestorom za ich zaufanie do zdolności naszego zespołu do identyfikowania talentów, trendów i możliwości w dziedzinie gier i esportu. W BITKRAFT nie tylko wspieramy kapitałowo myślących przyszłościowo przedsiębiorców, ale także zapewniamy doświadczenie, zasoby i naszą globalną sieć. Choć żyjemy w trudnych czasach, nasza branża szybko się rozwija i doświadcza niespotykanych dotąd możliwości. Nie ma lepszego czasu na inwestycje dla BITKRAFT.

Jens Hilgers, założyciel generalny BITKRAFT Ventures

BITKRAFT pierwotnie wystartował w 2017 roku i od tego czasu zgromadził portfolio ponad 50 firm w Europie, Ameryce Północnej i Azji, m.in. H4X, VENN, FanAI, Epics.gg i Anzu.io.

Hilgers jest współzałożycielem i byłym dyrektorem generalnym ESL, a także współzałożycielem i prezesem G2 Esports. Pozostali założyciele generalni BITKRAFT, Malte Barth i Scott Rupp, mają doświadczenie w spółce macierzystej ESL i DreamHack – Modern Times Group (MTG). Na początku tego roku partnerem BITKRAFT został wiceprezes Goldman Sachs Moritza Baier-Lentza, co tylko pokazuje drzemiący potencjał w esportowych inwestycjach.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF