...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Brytyjska firma Virgin Orbit inwestuje w polską spółkę produkującą satelity

Polska firma SatRev podpisała umowę w Paryżu na szczycie World Satellite Business Week z brytyjskim miliarderem sir Richardem Bransonem i właścicielem amerykańskiej korporacji Virgin Orbit.

Polska myśl technologiczna niejednokrotnie udowodniła, że sprawdza się w kosmosie. Dlatego firma brytyjskiego miliardera — sir Richarda Bransona, postanowiła połączyć siły z firmą SatRevolution, równocześnie inwestując w nią 30 milionów dolarów.

Virgin Orbit inwestuje w polską technologię

Polski producent kosmicznej technologii poinformował w oficjalnym komunikacie, że pozyskał finansowanie serii B od amerykańskiego Virgin Orbit, czyli firmy świadczącej usługi wystrzeliwania niewielkich satelit i dostarczania różnych rozwiązań dla kosmosu.

Co ciekawe, niedawno przedsiębiorstwo ogłosiło planowane połączenie biznesowe z firmą NextGen Acquisition Corp.,  zajmującą się fuzją, przejściami aktywów lub podobnych połączeń biznesowych z działającymi przedsiębiorstwami.

Wspomniana spółka Virgin została założona przez sir Richarda Bransona w 2017 roku. Jednak dopiero w tym roku korporacja rozpoczęła świadczenie kosmicznych usług.

W komunikacie uwzględniono także finalizację ogłoszonej  we wtorek transakcji, która obędzie się w drugim kwartale 2022 roku.

SatRev i wspaniałe satelity

Firma SatRevolution (w skrócie SatRev) specjalizuje się w produkcji, projektowaniu i eksploatacji satelitów, nanosatelitów i technologii nanosatelitarnych oraz analityce danych. Dodatkowo spółka tworzy konstelacje obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym, a jej największym marzeniem jest stanie się czołowym operatorem satelitów do obserwacji tej planety.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF