...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Co czeka konsumentów w roku 2030? Czy to już Metaverse?

ericsson

Galerie, parki, baseny, siłownie, w przyszłości to wszystko będzie światem wirtualnym. Taki wynika z raportu firmy Ericsson, która zabawiła się w przewidywanie tego jak poszczególne usługi mogę wyglądać w 2030 roku !

Everyspace Plaza – Galeria handlowa, w której znajdziemy wszystko

Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie dzięki połączeniu z okularami rozszerzonej rzeczywistości (AR) będziemy mogli dosłownie zrobić wszystko. I to wszystko w zasięgu naszego wzroku, bez wychodzenia z mieszkania. „Everyspace Plaza” można rozumieć jako hybrydowe centrum handlowe, gdzie wszelkie usługi i miejsca, gdzie możemy zrobić zakupy, są niemal nieskończone.

1. Arena All-Now

Wirtualne koncerty mają być zjawiskiem, które na pewno pojawi się do roku 2030. W końcu w czasie pandemii, artyści ogłaszali dużo tego typów koncertów na zasadzie live-streamów na platformach typu Youtube. Dzięki okularom AR i VR będziemy mogli połączyć się z wirtualnym miejscem odgrywającym rolę sceny artysty i poczuć się, jakbyśmy tam byli. Ale to nie wszystko co zapewnia Arena All-Now! Rozgrywki sportowe, filmy, inscenizacje teatralne, pokazy mody. To wszystko ma być częścią jednego, cyfrowego uniwersum.

2. Imersyjny Salon Piękności

7 na 10 konsumentów uważa, że do przeprowadzania zabiegów i operacji, mających poprawiać mankamenty naszego ciała, nie będą potrzebne narzędzia, a wszystko modelować będzie w nas komputer. Dodatkowo, u fryzjerów dostępny będzie system, umożliwiający dobrania nam jak najlepszej fryzury. Zapowiada się ciekawie, jednak 59% ankietowanych uważa, że koszty utrzymania jak i korzystania z takich salonów będą zbyt duże.

3. Krawiec z Metaverse

Niedawny wybuch trendu na „Cyfrową modę” wchodzi powoli do życia. Do 2030 wirtualna odzież ma być stałym elementem naszej garderoby, a rynek podbiją krawcy z Metaverse. Ubrania od nich mają dostosowywać się do panującej sytuacji.

4. Wirtualny Basen

Poza standardowym pluskaniem się w wodzie, technologia AR/VR umożliwi nam zanurzenie się w kosmosie.  Aż 66% wierzy, że to możliwe jak i to, że specjalnie zaprojektowane google VR/AR będą działały niczym butla z tlenem, co ułatwi nam eksplorację „wirtualnej galaktyki”.

5. Hybrydowa Siłownia

Siłownia w nowym wydaniu ma bardziej wpływać na zdrowie psychiczne. Tak twierdzi aż 47% ankietowanych. W końcu ze zdrowiem psychicznym, przychodzi i fizyczne.

6. Drukarnia marzeń

Produkty odnawialne, uzyskane w procesie przetwarzania rzeczy z recyklingu? To bardzo możliwe. Do 2030 ma na nas czekać „drukarka”, pozwalająca na reprodukcję zniszczonych przez nas przedmiotów.

7. Foodtopia, restauracja w samym centrum świata

Restauracje z całego świata, połączone ze sobą. Przychodzimy do jednej restauracji, wirtualnie łączymy się z drugą, gdzie siedzą nasi znajomi. Dzięki czemu spędzamy razem czas, będąc jednak daleko od siebie. Bardzo ciekawy koncept i jak najbardziej możliwy do zrealizowania.

8. Niekończący się sklep

IKEA w domu. Dzięki najnowszej technologii, będziemy mogli zobaczyć w wirtualnej rzeczywistości jak wygląda nasz dom po zakupie danego produktu, by się dopiero później dokonać wyboru.

9. Centrum Medyczne

Długie kolejki do lekarzy? 77% konsumentów spodziewa się, że w galeriach pojawią się specjalne punkty medyczne, oferujące nam badania na miejscu.

10. Park Natura+

Wirtualny park w galerii, wyostrzający wszystkie zmysły, żeby można było poczuć realną obecność w takim miejscu. Szczególnie przydatne dla mieszkańców dużych, zindustrializowanych miast.

Adam Daniluk