...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

eLadies VALORANT Cup – startuje otwarty turniej dla kobiet transmitowany na Twitchu

eLadies_Cup

W najbliższą sobotę 4 września rozpocznie się otwarty turniej w VALORANT organizowany przez Riot Games oraz eLadies – projekt esportowy dbający o aktywację, motywację i integrację kobiet. W turnieju wystartują wyłącznie Polskie zawodniczki. Turniej przyczyni się do tworzenia polskiej, żeńskiej sceny VALORANT, która do tej pory nie posiadała żadnego oficjalnego żeńskiego zespołu.

eLadies VALORANT Cup to prawdziwe rozpoczęcie żeńskiej sceny VALORANT w Polsce. Otwarta formuła turnieju przyciągnęła zarówno drużyny debiutantek, jak również doświadczone zawodniczki z innych tytułów esportowych. W eLadies cieszy nas zainteresowanie turniejem oraz to jak rozwija się pasja kobiet do esportu w Polsce.

  Sandra „frida” Wojnowska, założyciel projektu eLadies 

Udział weźmie 10 zespołów z Polski. W rozgrywce wezmą udział streamerki FaminaMeow i Aleksandras oraz znane zawodniczki Kamila „firingirl” Kopij, Paula „polin” Stenborowska i Julia „JuLKa” Marek. Mecze będzie można zobaczyć zarówno za pośrednictwem ich kanałów, jak i Twitcha, z profesjonalnym komentarzem w wykonaniu Krystiana 'Terpa’ Terpińskiego i Olimpii 'komedyji’ Cichosz.

Turniej odbędzie się w dniach 04.09.-05.09 2021 roku. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, rozegrają w nich spotkania BO1 (każdy z każdym). Dwie drużyny z największa ilością wygranych meczów z każdej z grupy awansują do półfinałów. Spotkania półfinałowe I finałowe zostaną rozegrane w niedzielę w formacie BO3.

Jesteśmy dumni z rozwoju polskiej sceny VALORANT oraz coraz mocniejszej pozycji kobiet w świecie esportu. W Riot Games tworzymy globalny program turniejów VCT Gamechangers, w którym brać udział mogą wszyscy, bez względu na płeć i pochodzenie. Inicjatywy takie, jak eLadies wspieramy całym sercem, ponieważ profesjonalne turnieje to gwarancja obecności kobiet w rozgrywkach na najwyższym poziomie w przyszłości.

Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager, Riot Games

Turniej transmitowany będzie na kanale Twitch.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie eLadies warto odwiedzić oficjalny profil FB projektu.


Źródło:

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF