...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ESL tworzy globalny ekosystem esportowy dla gier mobilnych – ESL Mobile

ESL mobile

ESL Gaming, największa na świecie firma esportowa, ogłosiła dziś nowy ekosystem dla mobilnego esportu, dający milionom graczy na całym świecie możliwość rywalizacji w popularne tytuły, takie jak Asphalt 9: Legends, Brawl Stars, Clash of Clans, Clash Royale, Legends of Runeterra, PUBG Mobile i League of Legends: Wild Rift. 

  • ESL Mobile daje graczom o różnych umiejętnościach dostęp do otwartej platformy w ramach, której mogą rywalizować w najlepszych grach mobilnych, takich jak Asphalt 9: Legends, Brawl Stars, Clash of Clans, Clash Royale, PUBG Mobile i League of Legends: Wild Rift, oraz Legends of Runeterra.
  • Nowy ekosystem mobilnego esportu rozszerza się o region Azji i Pacyfiku oraz Amerykę Północną i Europę/MENA.
  • Nowy ekosystem pozwoli początkującym esportowcom na rywalizowanie na największych scenach esportowych.

Po udanej premierze ESL Mobile Open w 2019 roku w Ameryce Północnej i Europie, nowy program ESL Mobile, dotrze do większej liczby graczy, oraz obejmie nowe tytułu i zmodyfikowane formaty rywalizacji.

ESL Mobile zaoferuje możliwość rywalizacji graczom z ponad 80 krajów z trzech regionów (Ameryki Północnej, Europy/MENA oraz Azji i Pacyfiku). ESL nawiązało współpracę z czołowymi wydawcami i twórcami gier takimi jak Gameloft, Riot, Supercell i Tencent, aby zaoferować graczom i widzom szansę na rywalizację w najpopularniejsze gry mobilne na świecie.

ESL mobile regiony
Źródło: ESL gaming

ESL będzie gospodarzem dwóch pełnych sezonów w 2021 roku, począwszy od sezonu ESL Mobile Spring 2021, który wystartuje w kwietniu. Każdy sezon będzie składał się z dwóch poziomów rozgrywek, ESL Mobile Open i zupełnie nowego ESL Mobile Challenge. ESL Mobile Open, umożliwi graczom na każdym poziomie umiejętności rywalizację w najlepszych grach mobilnych. Aby dostać się do fazy ESL Mobile Challenge, gracze zmierzą się w dwóch fazach drabinki i dwóch fazach play-in.

W ramach ESL Mobile Challenge, najlepsi gracze z poziomu Open rywalizują z zaproszonymi drużynami przez cały sezon zasadniczy oraz w trakcie finałów. Widzowie mogę spodziewać się obszernych transmisji na żywo i komentarzy ze studia, które przybliżą im kulisy rozgrywek. Pierwszy sezon turnieju będzie rozgrywany w całości online, ale kolejne finały mają odbywać się już na żywo, podczas największych imprez esportowych na całym świecie. W sumie ESL Mobile zaoferuje graczom rywalizację o udział w puli nagród o wartości ponad 650 000 USD.

ESL słynie z tworzenia ekosystemów esportowych dla wielu różnych tytułów i typów gier. Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać to pionierskie podejście w obszarze mobilnego esportu. Gry mobilne osiągnęły bezprecedensową popularność na całym świecie, a ESL zapewni graczom i fanom odpowiedni ekosystem do rywalizacji i śledzenia rozgrywek.

Kevin Rosenblatt, współzarządzający ESL North America i dyrektor generalny działu mobilnego w ESL Gaming

Po więcej informacji zapraszamy na stronę esl.gg/mobile oraz do śledzenia ESL Mobile na Twitterze i Instagramie. Transmisje na żywo będą nadawane na kanałach ESL Mobile na Twitchu i YouTubie. Rozgrywki rozpoczną się 12 kwietnia.

Terminy zawodów:

  • 12 kwietnia – 6 maja 2021 roku: Mobile Open Play (Ladder #1)
  • 7 maja – 8 maja 2021 roku: Mobile Open Play-In Weekend (Ladder #1)
  • 10 maja – 3 czerwca 2021: Mobile Open Play (Ladder #2)
  • 4 czerwca – 5 czerwca 2021 roku: Mobile Open Play-In Weekend (Ladder #2)
  • 15 czerwca – 7 lipca 2021: Sezon zasadniczy Mobile Challenge
  • 17 – 18 lipca i 22 – 23 lipca: Finały Mobile Challenge

Źródło: ESL gaming

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF