...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

GameSquare Esports przejmuje Complexity Gaming za około 27 milionów dolarów i pozyskuje 13,7 miliona dolarów

GameSquareEsports

Notowany na kanadyjskiej giełdzie papierów wartościowych GameSquare Esports – który jest właścicielem Code Red Esports, Gaming Community Network, mniejszościowych udziałów w zespole League of Legends - Rainbow7, i zespole Crossfire LGD.REC – ogłosił, że nabył 100% wyemitowanych i pozostających w obrocie akcji Frisco podmiotu biznesowego NextGen Tech - Complexity Gaming z siedzibą w Teksasie, od swoich byłych właścicieli - Jerry Jones Family, Goff Capital i Jasona Lake'a.

Przejęcie było transakcją obejmującą wszystkie akcje, w ramach której byli właściciele Complexity Gaming otrzymali około 83,3 miliona akcji zwykłych GameSquare, wyceniając Complexity Gaming na około 33 miliony CAD (26,7 miliona USD) w oparciu o cenę akcji GameSquare 0,40 CAD (0,32 USD).

Po przejęciu, udział byłych udziałowców Complexity w GameSquare wynosi około 47%. Dodatkowo, Jerry Jones Family i Goff Capital zgodzili się subskrybować dodatkowe 8,5 mln CAD (6,86 mln USD) inwestycji w GameSquare po cenie 0,40 CAD (0,32 USD za akcję). Co więcej, GameSquare stanie się również agencją rekordową dla Dallas Cowboys esports and gaming dzięki długoterminowej współpracy.

Ponadto firma GameSquare ogłosiła ofertę kupna, ponieważ zawarła umowę z konsorcjum ubezpieczycieli pod przewodnictwem Canaccord Genuity, które zgodziło się na zakup 21,25 mln akcji GameSquare po cenie 0,40 CAD (0,32 USD) za akcję brutto w wysokości 8,5 USD. mln CAD (6,86 mln USD).

GameSquare ujawniło, że zamierza wykorzystać wpływy netto z dwóch inwestycji, które mają zostać zamknięte w lipcu, „na rozwój działalności GameSquare i na ogólne cele związane z kapitałem obrotowym”.

Po przejęciu, Jason Lake będzie nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego Complexity i został mianowany globalnym szefem esportu GameSquare. Ponadto do zarządu GameSquare dołączają CEO Dallas Cowboys Jerry Jones, Thomas Walker i prezes Goff capital, Travis Goff.

Zgodnie z oświadczeniem, Complexity wygenerowało 4,2 mln CAD (3,39 mln USD) przychodów w 2020 r., a w pierwszym kwartale 2021 r.przychód w wysokości 1,7 mln CAD (1,37 mln USD) , co stanowi 71% wzrost rok do roku. Kierownictwo GameSquare oczekuje, że połączona firma wygeneruje około 28 milionów CAD (22,6 miliona USD) przychodów w roku kalendarzowym 2022.


Źródło: Artykuł The Esports Observer >https://esportsobserver.com/gamesquare-buys-complexity/<

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF