...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

IMPACT’23 w Poznaniu już 10-11 maja. ZAPRASZAMY [BRIEF PATRONUJE]

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu.

 

10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski po ostatnim kongresie napisał, że: „Impact to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie. Cieszę się, że odbywa się w Polsce”.

Nie inaczej będzie i tym razem. Pierwszym zapowiedzianym gościem specjalnym Impact’23 będzie Nassim Nicholas Taleb, jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy i najbardziej poczytnych ekonomistów na świecie. Taleb w jednej z najsłynniejszych swoich książek pt. „Czarny łabędź” tłumaczy czytelnikom świat nieznany, przypadkowy, dowodząc jego nieszablonowości i nieprzewidywalności. Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia na Impact’22 zauważył aktualność spostrzeżeń Taleba komentując współczesne wyzwania polityczno-gospodarcze:„Fundamenty gospodarki światowej, taką jaką znamy do tej pory, zostały absolutnie zburzone. Nie jeden czarny łabędź, ale cały klucz czarnych łabędzi nadleciał nad gospodarkę światową. Państwo musi być odpowiednio elastyczne, czuwające, tak aby we właściwy sposób odpowiedzieć na wielkie wyzwania z którymi się mierzymy”. W książce pt: „Antykruchość” natomiast, Taleb uczy jak tworzyć odporność na podobnesytuacje: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”.
Czym zaskoczy nas tym razem?

W styczniu 2023 roku do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu.

Obecnie Natalie Portman jest ambasadorką International Rescue Committee, organizacji, która pomaga osobom dotkniętym kryzysami humanitarnymi – w tym kryzysem klimatycznym – przetrwać, odzyskać siły i odbudować swoje życie. Zapewnia również opiekę zdrowotną, przeciwdziała nierównościom, z jakimi borykają się kobiety i dziewczęta, wspiera dzieci w nauce, aby stały się samowystarczalne. Jej zaangażowanie przełożyło się m. in. na czteroletnią pracę na rzecz FINCA International, organizacji zajmującej się udzielaniem niewielkich pożyczek kobietom-przedsiębiorczyniom w wielu krajach, które umożliwiły im podjęcie aktywności zawodowej, a tym samym zapewnienia bytu sobie i swoim dzieciom, co sama Portman nazywała:
„…największym darem jaki można dać kobiecie zmagającej się z ubóstwem”.

Zaproszenie na Impact’23 przyjął także znany historyk, ekonomista i autor Adam Tooze. W 2019 roku Foreign Policy uznało go za jednego z najważniejszych globalnych myślicieli dekady. Adam Tooze kieruje katedrą historii na Uniwersytecie Columbia, pełni także funkcję
dyrektora Instytutu Europejskiego.

Najnowszym potwierdzonym top speakerem Impact’23 jest David Wengrow, współautor najważniejszej książki dekady „Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości”, która w 2021 r. została uznana za najważniejszy tytuł dekady, a także otrzymała status światowego bestsellera. Sam Nassim Taleb nie krył swojego zachwytu nad publikacją, pisząc: „To nie książka. To uczta intelektualna. Nie ma w niej ani jednego rozdziału, który nie burzyłby naszych dobrze zakorzenionych przekonań. Jest głęboka, w sposób naturalny obrazoburcza, wierna faktom i przyjemna w lekturze”.
Wciąż powiększająca się lista speakerów znajduje się na naszej stronie Impact’23 Speakerzy.

Łącznie w czasie dwóch dni wydarzenia Impact’23 na siedmiu scenach uczestnicy dyskutować będą w ramach 23 ścieżek tematycznych. Obok dobrze znanych z poprzednich wydarzeń tematów wiosną 2023 r. zadebiutują: Future Societies, Sustainable Fashion i Foodtech.

Impact najlepiej ze wszystkich kongresów w regionie wpisuje polską bieżącą dyskusję w światowe trendy i pozwala na lepsze zrozumienie wszystkiego, co się dzieje dookoła. Dlatego wśród zaproszonych gości są nie tylko najważniejsze osoby z Polski, w tym przedstawiciele rządu, prezesi z wszystkich najważniejszych krajowych instytucji finansowych, firm technologicznych i kluczowi inwestorzy, lecz również szefowie światowych firm, autorytety naukowe i biznesowe.

Najbliższemu kongresowi towarzyszyć będzie jeszcze więcej wydarzeń dodatkowych, jak na przykład konkurs dla start-upów, warsztaty dla liderów biznesu, food festival czy trening biegowy Impact RUN.

Impact’23 odbywa się we współpracy z ponad 40 partnerami medialnymi oraz ponad 100 partnerami z sektora prywatnego i publicznego.
Na kongres można się zarejestrować korzystając ze strony impactcee.com.

 

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23