...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak działa WiFi Calling+?

Czy wiesz, że możesz prowadzić rozmowy, korzystając z sieci Wi-Fi, z którą jest połączony Twój smartfon? Rozmawiaj bez względu na aktualny zasięg sieci GSM. Poznaj rozwiązanie WiFi Calling+ oraz korzyści, jakie z niego płyną.

Czym jest WiFi Calling+?

WiFi Calling+, inaczej VoWiFi, to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dostępność zasięgu połączeń komórkowych jest słaba lub jej brak. To rozwiązanie dla urządzeń mobilnych, pozwalające na przesyłanie głosu poprzez technologię LTE. Połączenie zestawiane jest szybciej, a jakość dźwięku jest lepsza niż w technologii 2G i 3G. VoWiFi działa na terenie całej Polski oraz w wybranych sieciach w roamingu: AT&T w USA oraz Elisa Finland. Usługa oferuje prowadzenie rozmów, wysyłkę SMS-ów i MMS-ów poprzez dostępną sieć Wi-Fi.

WiFi Calling+ sprawdzi się również podczas podróży zagranicznych. Wystarczy, że będziesz w zasięgu sieci Wi-Fi.

Korzystając z usługi WiFi Calling+, w dowolnym miejscu na świecie dzwonisz tak, jakbyś znajdował się Polsce w zasięgu sieci Plus.

WiFi Calling+ – aktywacja usługi w sieci Plus

Upewnij się, że Twoje urządzenie działa w technologii VoLTE.

W celu aktywacji usługi w sieci Plus wyślij SMS o treści: WlaczVoWiFi na numer 2601 lub zadzwoń do Działu Obsługi Klienta – +48601102601. Możesz także skontaktować się z Doradcą Biznesowym.

WiFi Calling+ a publiczne sieci Wi-Fi

Z usługi WiFi Calling+ możesz korzystać również w przestrzeni publicznej np. w centrach handlowych, restauracjach, na dworcach czy lotniskach itd., wszędzie tam gdzie masz dostęp do publicznych sieci Wi-Fi. Należy pamiętać, że dostęp do każdej z sieci Wi-Fi może być ograniczony – przestrzennie, czasowo oraz pod względem parametrów technicznych połączenia. Oznacza to, że połączenie wykonywane przy użyciu publicznej sieci Wi-Fi może zostać przerwane. W praktyce publiczne hotspoty Wi-Fi umożliwiają korzystanie z usługi WiFi Calling+, ale jakość działania to kwestia indywidualna, zależna m.in. od jakości połączenia z siecią Wi-Fi.

Usługa WiFi Calling+ – poznaj jej zalety

WiFi Calling+ niesie ze sobą szereg zalet – przede wszystkim zyskujesz stały kontakt z klientami oraz partnerami biznesowymi. Bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujesz, rozmawiasz, wysyłasz i odbierasz wiadomości SMS/MMS. Sprawdzi się na przykład w czasie, kiedy prowadzisz ważną rozmowę standardowo, poprzez sieć komórkową. W międzyczasie zmieniasz lokalizację na pomieszczenie o gorszym zasięgu. WiFi Calling umożliwia przekazanie Twojego połączenia do sieci Wi-Fi – dzięki temu jest ono kontynuowane bez konieczności jego przerywania.

Usługa przełoży się także na oszczędności związane z rozmowami zagranicznymi. Ponadto, nawet gdy jesteś wyłącznie w zasięgu WiFi Calling+, Twój numer telefonu jest ciągle aktywny i dostępny. Gdy chcesz wysłać MMS-a, w przypadku korzystania z roamingu możesz wprowadzić swój smartfon w tryb samolotowy. Twoja wiadomość zostanie wysłana, a Ty nie narazisz się na ewentualne, dodatkowe koszty.

Warto wiedzieć, że do korzystania z WiFi Calling+ potrzebujesz jedynie smartfona obsługującego komunikację VoLTE i włączonego WiFi.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF