...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Już w najbliższą środę rusza PGE Dywizja Mistrzowska, najwyższa klasa rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej!

studio PLE

Po niesamowitym grudniowym finale rozgrywek CS:GO, w którym PACT walczył o najważniejsze, pierwsze miejsce z niezwyciężonym w fazie zasadniczej Illuminar Gaming, nadeszła pora na start wiosennego sezonu i ogrom świeżych, esportowych emocji.

Osiem czołowych polskich zespołów, w szeregach których stoją zarówno weterani światowej sceny, jak i młodzi utalentowani zawodnicy, staje na linii startu o pierwsze punkty w walce o pulę 100 000 złotych i puchar Polskiej Ligi Esportowej. Dodatkową wartością jest miejsce w międzynarodowych eliminacjach do BLAST Showdown i możliwość startu w największych turniejach świata.

Już w pierwszym pojedynku sprawdzimy formę zeszłorocznych mistrzów!

Pierwsi rywalizację rozpoczną ci, którzy pokonali efektowną drogę przez tabelę LOTTO Dywizji Profesjonalnej, na koniec sezonu stając na jej czele i kwalifikując się do najwyższej dywizji, czyli drużyna PGE Turów Zgorzelec. W inaugurującej kolejce zmierzą się z tymi, którzy w nowy sezon wchodzą z jeszcze bardziej zadziornym wizerunkiem – Mad Dog’s PACT.

Po grudniowych finałach przyznam, że z niecierpliwością czekałem na nowy sezon. Całym zespołem z wielkim zaangażowaniem pracowaliśmy, żeby widzowie w najelpszych warunkach skupiać się mogli na emocjach, których zespoły PGE Dywizji Mistrzowskiej na pewno dostarczą. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.

Radosław Wójcik, Head of Communication & PR Polska Liga Esportowa

Sezon zasadniczy zaplanowany jest na siedem kolejek, rozgrywanych tradycyjnie we środy i czwartki, po których nastąpią trzydniowe, weekendowe play-offy. Finał PGE Dywizji Mistrzowskiej zaplanowany jest na koniec maja.

Nadchodzący sezon rozgrywek pod szyldem Polskiej Ligi Esportowej zapewnia przestrzeń partnerską dla wielu marek, począwszy od Sponsorów, z którymi przedłużona została współpraca na nadchodzące wydarzenia, po tych, którzy zdecydowali się zaufać działaniom PLE po raz pierwszy.

Również w tym sezonie legalny bukmacher eWinner, jako Partner Strategiczny Polskiej Ligi Esportowej, będzie oferować ciekawe aktywacje podczas transmisji rozgrywek.

Do drużyny Polskiej Ligi Esportowej dołączyła firma LG Electronics, która historię oraz know-how gamingowy pielęgnuje od wielu lat. LG, jako oficjalny partner PGE Dywizji Mistrzowskiej wspierać będzie działania przy samych rozgrywkach, ale również te wykraczające poza standardowy produkt.

Kolejną niezwykle istotną współpracą będą działania z przeglądarką dla graczy Opera GX, które w sposób kreatywny angażować będą społeczność esportową. To pierwszy projekt Opery GX w obszarze esportu w Polsce. Tym samym Opera GX staje się oficjalną przeglądarką PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Do grona oficjalnych dostawców Polskiej Ligi Esportowej dołącza również Logitech – marka, która od lat projektuje produkty przeznaczone do muzyki, wspólnego grania, czy pracy przy komputerze.

Przedłużone zostały również współprace, których efektywność mierzona była podczas grudniowych finałów Polskiej Ligi Esportowej. Podczas rozgrywek dodatkowej energii zawodnikom ponownie dodawać będzie Red Bull. Smak emocji podkręci marka Sokołów.

Ogłoszone na początku roku nawiązanie szeroko zakrojonej współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną pozwoli wznieść jakość produktu na jeszcze wyższy poziom, zarówno pod względem realizacji rozgrywek, jak i rozwoju ich wartości rozrywkowej.

Pierwsze mecze rozpoczną się we środę o godzinie 18:00, na kanale twitch.tv/polsatgames oraz w telewizji Polsat Games. Transmisję prowadzić będą niezastąpieni komentatorzy Olek “Vuzzey” Kłos oraz Łukasz “hermes” Pożyczek.

  • 31.03 18:00 – MAD DOG’S PACT vs PGE Turów Zgorzelec
  • 31.03 21:00 – Pompa Team vs Wisła All In! Games Kraków
  • 01.04 18:00 – HONORIS vs Izako Boars
  • 01.04 21:00 – Illuminar Gaming vs AVEZ Esport

Źródło: Polska Liga Esportowa

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF