...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Już wkrótce kolejna edycja Polish Tech Day w Londynie

jedno z wystąpień podczas Polish Tech Day 2017

20 czerwca w londyńskiej siedzibie Google odbędzie się 4. edycja Polish Tech Day, największej zagranicznej konferencji promującej polskie technologie i innowacje. Wydarzenie jest organizowane przez PLUG, think tank założony przez dwóch Polaków w Londynie.

Wydarzenie zbiega się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też w tym roku motywem przewodnim Polish Tech Day jest Wolność i Technologia. Podczas konferencji zostaną poruszone tematy wpływu nowych technologii na społeczeństwo oraz znaczenie wolności w kształtowaniu i rozwoju współczesnych technologii.

− Jak sztuczna inteligencja i automatyzacja wpłynie na rynek pracy w najbliższych latach? Jak przygotować biznes na przeprowadzkę do Zjednoczonego Królestwa? Czy w dzisiejszych czasach faktycznie możemy mówić o wolności przepływu kapitału? To najważniejsze kwestie, jakie chcemy poruszyć w trakcie czwartej edycji Polish Tech Days − mówi Jakub Roszyk, jeden z organizatorów Polish Tech Day.

 

Wolność do pracy czy od pracy? Panele dyskusyjne

Główną częścią konferencji będą panele dyskusyjne, które porównają zagadnienia z obszaru technologii z perspektywy Polski oraz Wielkiej Brytanii. W jednym z nich dr Aleksandra Przegalińska, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, która na co dzień prowadzi badania na amerykańskim Massachusetts Institute of Technology, poruszy kwestię wpływu nowych technologii na kształtowanie rynku pracy. Omówiona zostanie również rola wolności i jej wymiar. Przykładowo, czy sztuczna inteligencja powinna posiadać prawa obywatelskie, oraz gdzie powinna znajdować się granica moralna w wyznaczaniu tego rodzaju praw i przywilejów.

 

Wszystkie tematy tegorocznych paneli będą koncentrować się na zagadnieniu wolności w różnych dziedzinach. Poruszone między innymi zostaną pojęcia wolności przemieszczania, wolności tworzenia czy wolności gospodarczej. Swój udział w panelach potwierdziły już takie firmy jak Linklaters, G1ANT czy Revolut, a do grona prelegentów u boku dr Przegalińskiej dołączyli m.in. Sonia Wędrychowicz, była Przewodnicząca Consumer Bank Technology. Gospodarzem całego wydarzenia i moderatorem jednego z paneli będzie dziennikarz Grzegorz Nawrocki.

 

Pitch to London – konkurs dla polskich start-upów

Podczas Polish Tech Day 2018 odbędzie się również coroczny konkurs Pitch To London, prezentujący zwycięzców najbardziej prestiżowych konkursów dla start-upów w Polsce, takich jak Wolves Summit, infoShare Startup Contest czy ABSL Startup Challenge. Uczestniczące start-upy przygotują prezentacje i będą rywalizować przed jury złożonym z brytyjskich i międzynarodowych inwestorów oraz ekspertów.

W wydarzeniu biorą udział zarówno najbardziej aktywne startupy, kadra zarządzająca międzynarodowych korporacji, jak również brytyjskie organizacje, szukające interesujących partnerów biznesowych oraz możliwości inwestycyjnych w Polsce. Nie zabraknie również polskiego sektora publicznego i pozarządowego (Startup Poland, Ambasador Polski w Londynie Arkady Rzegocki, przedstawicielstwo brytyjskiej ambasady w Polsce).

 

Organizator – PLUG

Konferencja Polish Tech Day jest organizowana od 2015 roku przez PLUG i Polską Ambasadę. PLUG ma swoje oddziały m.in. we Wrocławiu, Londynie i San Francisco, a na swoim koncie 3 międzynarodowe konferencje i ponad 30 lokalnych meet-upów. Celem organizacji jest zbudowanie największej globalnej sieci skupiającej polskich specjalistów z branży technologicznej.

Udział w Polish Tech Day 2018 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji jest dostępnych jest stronie: polishtechday.com

Wszystkie wydarzenia w ramach Polskich Tech Day odbywają się w języku angielskim.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF