...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kolejne zmiany w ERL, Ultraliga wśród lig akredytowanych

lolesports

Już pod koniec letnich rozgrywek Riot Games informował o nadchodzących zmianach w systemie rozgrywania Lig Regionalnych (ERL). Teraz firma odpowiedzialna za "League of Legends" ujawniła kolejne szczegóły dotyczące kształtu rozgrywek.

Już pod koniec letnich rozgrywek Riot Games informował o nadchodzących zmianach w systemie rozgrywania Lig Regionalnych (ERL). Teraz firma odpowiedzialna za „League of Legends” ujawniła kolejne szczegóły dotyczące kształtu rozgrywek.

Ligi regionalne od przyszłego roku mają być podzielone na ligi akredytowane i nieakredytowane. Do lig akredytowanych będzie należeć m.in. Ultraliga (Polska, Litwa, Estonia, Łotwa), LFL (Francja), LVP (Hiszpania), Prime League (Niemcy) i NLC (Wielka Brytania i Skandynawia). Ligi te będą miały ujednolicony system rozgrywek i terminarz wraz z ligami nieakredytowanymi. Oba systemy będzie rózniła ilość drużyn w rozgrywkach (w akredytowanych jest to 10 drużyn, a w nieakredytowanych 8). Ten sam system będzie obowiązywał w niższych dywizjach. Drużyny z dywizji pierwszej nie będą mogły już posiadać akademii w niższej lidze. Dodatkowo od przyszłego sezonu w każdej lidze ma wystartować turniej dla drużyn profesjonalnych i amatorskich (u nas tę rolę pełni obecnie Trinity Cup).

Rozgrywki będą zaczynać i kończyć się w tym samym momencie. Ma to za zadanie zoptymalizowanie cotygodniowego programu dystrybucji programu ERL i LEC jako jednego tygodnia rozgrywek w League of Legends.


Autor:

Adam Daniluk

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF