...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Komputer wielkości karty SD

Na tegorocznych targach CES Brian Krzanich, CEO firmy Intel, zaprezentował prototyp mikrokomputera Edison, w dosłownym tego słowa znaczeniu - całe urządzenie mieści się w obudowie formatu karty SD.

Ten kompletny komputer z 2-rdzeniowym procesorem Quark oraz systemem operacyjnym Linux ma wbudowany układ radiowy, umożliwiający łączność za pomocą Wi-Fi oraz Bluetooth. Zdaniem dyrektora zarządzającego Intela, Edison ma „moc obliczeniową komputera klasy Pentium”.

W celu zaprezentowania potencjalnych możliwości tego miniaturowego komputera, Intel przedstawił koncept „Nursery 2.0”. Zgodnie z nim, Edison może być wykorzystany tak, by pomóc w opiece nad najmłodszymi. Rodzice dzieci noszących specjalne ubranka z wbudowanym minikomputerem mogliby na bieżąco monitorować temperaturą czy stan zdrowia swojej pociechy.

Edison wpisuje się w tzw. ideę 'wearable tech’ – technologii, którą można nosić w ubraniach. Co więcej, CEO Intela ogłosił konkurs pod tytułem „Make it wearable”, który ma na celu zwiększenie kreatywności i innowacyjności w podejściu do technologii. Konkurs ma skłonić producentów do pracy nad „urządzeniami ubieralnymi”.

Mikrokomputer ma pojawić się na rynku w połowie tego roku.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF