Premiery filmowe 2014

Rok 2014 w kinie zapowiada się ciekawie. Choć wiele filmów premierowych to sequele lub remake'i znanych produkcji, jest też kilka nowości. Poniżej prezentujemy zestawienie 9 filmów, które naszym zdaniem przyciągną największą ilość widzów w nadchodzącym roku.

1. Transcendence. Film z gatunku science fiction, wyreżyserowany przez Wally’ego Pfistera, opowiada historię trójki naukowców, pracujących nad stworzeniem pierwszego komputera z „ludzką” świadomością. Kiedy jeden z nich zostaje śmiertelnie postrzelony, dwójka pozostałych robi wszystko, by przenieść jego świadomość do komputera. W rolach głównych Johnny Depp, Kate Mara, Rebecca Hall i Morgan Freeman. 

2. 300: Początek imperium. Filmowa kontynuacja „300”, oparta na najnowszej powieści graficznej Franka Millera „Xerxes”, w podobnym wizualnie stylu przedstawia kolejny rozdział historii. Akcja filmu tym razem toczy się na morzu. Grecki przywódca Temistokles próbuje zjednoczyć Grecję, by wspólnymi siłami pokonać ogromne wojska perskie. 

3. X-men: Przeszłość, która nadejdzie. Kolejna z tegorocznych filmowych kontynuacji. Fabuła piątego z serii filmu oparta jest na jednym z komiksów Marvela – „Uncanny X-men”. Akcja rozgrywa się w dwóch planach czasowych. Superbohaterowie wysyłają w przeszłość Wolverine’a, by ten zapobiegł zagładzie mutantów i ludzi, jednocześnie walcząc w teraźniejszości ze złym Bractwem, któremu przewodzi, grana przez Jennifer Lawrence, Mystique. Najbardziej kasowym filmem z serii był „X-Men 3: Ostatni bastion”, który zarobił ponad 450 mln dolarów, jednak domniemany budżet najnowszej części jest jednym z najwyższych w historii kina, możliwe więc, że przebije poprzednika również pod względem zysków.

4. Her. Najnowszy film Spike’a Jonze’a stawia pytanie o to, jak bliskie relacje można nawiązać z systemem operacyjnym, posiadającym sztuczną inteligencję. Opowiada on historię samotnego pisarza oraz nabytego przez niego systemu operacyjnego zaprojektowanego tak, by spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Wraz z upływem czasu między dwójką „bohaterów” – granym przez Jaquina Phoenixa Theodorem oraz Samanthą, której głosu użycza Scarlett Johansson – rozwija się romans. Film skłania do refleksji nad tym, czy systemy operacyjne mogą stać się dla ludzi czymś więcej niż tylko pomocnym oprogramowaniem.

5. Lego: Przygoda. Pierwszy pełnometrażowy film kinowy w wersji 3D, przedstawiający świat zbudowany ze słynnych duńskich klocków. Film opowiada historię zwykłej figurki, która w wyniku pomyłki staje w szeregach superbohaterów, ratujących świat lego przed katastrofą. Wraz z filmem na rynku ukaże się gra „The Lego Movie Videogame”,

6. Robocop. Remake filmu o tym samy tytule z 1987 roku, opowiada historię policjanta, który po poważnym postrzale zostaje „przywrócony” do życia przez korporację OmniCorp, produkującą drony. Jako cyborg wraca do pracy, by niezwyciężony zwalczać przestępców. W kontekście najnowszych wieści od Amazona, film ten wydaje się być zdecydowanie na czasie.

7. Interstellar. Amerykańsko-brytyjski film sci-fi, reżyserowany przez Christophera Nolana, przedstawia historię grupy naukowców NASA, którzy odkrywają tunel czasoprzestrzenny. Choć motyw podróży w czasie był wykorzystywany niejednokrotnie w filmach tego rodzaju, wciąż cieszy się powodzeniem. Co ciekawe, Interstaller oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka Kipa Thorne’a.  

8. Need for Speed. Idea kręcenia filmów w oparciu o gry komputerowe nie jest niczym nowym, dlatego najnowsza produkcja DreamWorks i EA Games nie powinna nikogo dziwić. Film opowiada historię kierowcy (granego przez Aarona Paula), który po wyjściu z więzienia staje do wyścigu wzdłuż kraju, by pomścić śmierć swojego przyjaciela. Na film przeznaczono 66 mln. dolarów, a jego polska premiera odbędzie się 14 marca br.

9. Guardians of the Galaxy. Następny film, którego fabuła opiera się na komiksie Marvela. Bohaterzy to grupa superherosów, których zadaniem jest strzec porządku w kosmosie. 

::

Jakie inne filmy spoza naszego zestawienia zdobędą serca i umysły kinomaniaków w 2014 roku? Wpisujcie w komentarzach!

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF