...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ławka jutra. Jak będą wyglądały przestrzenie przyszłości?

ławka solarna SEEDIA

Inteligentne miasto to miasto, które przede wszystkim służy mieszkańcom. Transport multimodalny, szerokopasmowy dostęp do internetu, czy.. ławki solarne. Jak będą wyglądały miasta przyszłości

Miasta – potrzeby dla małej architektury

Podczas dostarczania naszym klientom produktów i rozwiązań Smart City widzieliśmy wiele wyzwań i funkcji, których klienci, dystrybutorzy i sam sektor inteligentnych miast oczekują. Zdecydowaliśmy się, że popularna, naturalna i organiczna ławka solarna – Urban – to model, na którym oprzemy swój rozwój produktów.

Widzieliśmy, że proces transportu produktów do odbiorcy wymaga redukcji ceny i zwiększenia elastyczności logistyki. Dlatego New Urban to ławka o 30% lżejsza i bardziej modułowa, dzięki czemu jej transport i instalacja są tanie, proste i szybkie.

Budowanie skali – ławki solarne, jako punkty wejścia danych

Nowy wzór charakteryzuje się także znacznie krótszym czasem produkcji. Pomniejszona o 25% cena zmniejszyła bariera wejścia. Dzięki temu każdy projekt może mieć więcej ławek – wejść danych z otoczenia, tworząc bardziej gęstą sieć publicznych stacji ładowania. Ławki solarne zdalnie komunikują się z chmurą prezentując informację w przystępny sposób za pośrednictwem nowej platformy do zarządzania Smart City – InCity.io. 

Inteligentna ławka New Urban to produkt, który pozwala znacznie efektywniej zoptymalizować przestrzeń miejską. Przeanalizowaliśmy wszystkie informacje zwrotne od właścicieli i użytkowników naszych poprzednich modeli ławek i dodaliśmy kilka wartościowych funkcji.

Co nowego?

Inteligentne ławki można dowolnie konfigurować poprzez wyposażenie ich w różnego rodzaju funkcjonalności takich jak: głośnik, sensory smogu PM2,5 i PM10, czujniki do monitorowania wilgotności oraz temperatury. Oświetlenie LED poprawia bezpieczeństwo, a dane z sensorów mogą informować o jakości powietrza. Modułowość ławki pozwala na instalację dodatkowych elementów funkcjonalnych, takich, jak: stojaki na rowery, oparcie.   

Ławka solarna Nowy Urban został skonstruowany tak aby wszystkie elementy znajdowały się w jednym miejscu – takie rozwiązanie nazwaliśmy Monobox. Wszystkie elementy serwisowe, takie jak akumulatory, kable, elektronika, czujniki, itp. są umieszczone w jednym miejscu z łatwym dostępem dla serwisantów. Nowa ławka  jest również w pełni modułowa, co jest kwintesencją systemu Monobox. 

ławka solarna SEEDIA
Nowy Urban w Pucku

Czy inteligentne miasto oznacza bezpieczne miasto?

Zamontowaliśmy grubsze i trwalsze deski na oparciu oraz na siedzisku. Deski wypełniają teraz siedzisko w 100% i biegną od krawędzi do krawędzi ławki. Ławka posiada certyfikaty niezbędne do prawidłowej i niezawodnej pracy takie jak: CE, IP, IK i ATEX. 

Wewnątrz ławki znajdują się 2 akumulatory, nowy, bardziej wydajny wentylator, głośniki, sensor smogu oraz pogody, temperatury, czujniki zmierzchu oraz światła LED. 

Nowe ławki posiadają bardziej zaawansowany i precyzyjny moduł GPS. Ulepszyliśmy również ładowarki indukcyjne tak, aby miały lepszy zasięg oraz większą moc ładowania. Od teraz Twoje urządzenie mobilne będzie ładować się szybciej.

Zmodernizowaliśmy połączenie ławki, więc teraz mamy stabilniejsze połączenie 2G i LTE. We wszystkich naszych produktach jest ochrona przed nadmiernym zużyciem baterii. Wprowadziliśmy nowe powiadomienie e-mail – o niskim poziomie naładowania, liczbie użytkowników i zbliżającym się końcu subskrypcji.

W efekcie mieszkańcy zyskują nowe funkcjonalności w przestrzeni publicznej. Nowy Urban idealnie sprawdzi się zarówno w parkach i przy drogach dla rowerów, ale także w pobliżu budynków użyteczności publicznej. Przykładem może być pierwsze wdrożenie naszych nowych ławek. Trzy egzemplarze Urban New stanęły na terenie Edu-Kampus przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. 

Sprawdź więcej wdrożeń smart city na www.seedia.city

 

CEO SEEDiA Inżynier po Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie ukończył kierunek automatyka i robotyka na specjalności robotyka. Jeszcze podczas studiów w 2013 r założył swój pierwszy start-up, w którym zajmował się produkowaniem drukarek 3D (3dproto sp. z o.o.). Drukarka flexFORM znalazła się w kilku topowych rankingach międzynarodowych. Założyciel studium projektowego versatilex, były research Manager integer.pl s.a. W 2015 roku stworzył pierwszy prototyp ławki solarnej, która została się pierwszym produktem założonej w 2016 roku w SEEDiA Sp z o.o, która jest liderem w kraju i jedną z wiodących spółek na Świecie w dostarczaniu produktów małej inteligentnej architektury dla zastosowań Smart City. Produkty spółki zdobywają wiele nagród wzorniczych oraz wyróżnień za innowacyjność.

Piotr Hołubowicz