...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Legia Esport Schools organizuje dzień rodzinny i rozpoczyna zajęcia w ramach letnich półkolonii

Legia_Esports_Schools

Legia Esport Schools wystartowała na początku czerwca i już teraz angażuje setki dzieci i ich rodziców. To świetny start tego innowacyjnego projektu skierowanego dla dzieci i młodzieży.

Legia Esport Schools to innowacyjny projekt sportowy i edukacyjny. Jest to pierwsza taka szkółka w Polsce, która pozwala na odpowiedzialny i zrównoważony rozwój poprzez esport, skierowana dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat.

Legia Esport Schools stara w sobie łączyć ze sobą zajęcia esportowe, z zajęciami sportowymi, a wszystko to w sznycie wychowawczym Legii Warszawa.

Esport to odmiana gier video bazująca na rywalizacji zespołowej oraz edukacji w celu osiągania założonych celów. To mądra odmiana gamingu, która łączy w sobie szereg umiejętności poznawczych i społecznych w usportowionym środowisku.

Minął zaledwie miesiąc od startu działania Legia Esport Schools, a już we wszystkich zajęciach esportowych wzięło udział kilkaset dzieci. Sekcja poza regularnymi zajęciami odbywającymi się na Łazienkowskiej 3 organizuje szereg wydarzeń dla społeczności skupionej wokół Legii i nie tylko.

Dzieci_w_Legia_Espors_School

W niedzielę 27 czerwca zorganizowała rodzinny piknik w ESPOT w Elektrowni Powiśle, w którym wzięło udział ponad 100 dzieci wraz z rodzicami.

W trakcie wydarzenia wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w czterech przygotowanych dla nich strefach.

W pierwszej strefie, odbywały się zajęcia esportowe na komputerach dostarczonych od marki Actina – partnera technologicznego Legia Esport Schools, gdzie dzieci mogły zmierzyć się i wykonywać wyzwania w takich grach jak Fortnite, Minecraft, czy Rocket League.

Na zewnątrz przygotowano boisko, gdzie odbywały się zorganizowane zajęcia sportowe pod okiem instruktorów Legia Soccer Schools. W zewnętrznej pergoli dzieci mogły poznać podstawy algorytmów i budować roboty ze specjalnych edukacyjnych klocków, które zapewniła nam firma Skriware.

Legia_Esports_School

Legia Esport Schools w ramach zajęć pokazowych prowadzi też w wakacje regularne warsztaty esportowe w ramach połkolonii Legia Soccer Schools. Zajęcia odbywają się w ESPOT, w Elektrowni Powiśle.

W trakcie zajęć dzieci mają możliwość zaznajomienia się z podstawami gier esportowych i spróbowania swojej umiejętności w rozgrywce pod okiem trenerów Legia Esport Schools.

W dniach 25-30 lipca odbędą się pierwsze półkolonie Legia Esport Schools. Aktualnie trwają prezapisy dla uczniów Legia Schools, a już wkrótce uruchomimy otwarte zapisy!

Wychowanie dzieci i młodzieży poprzez esport rozwija szereg cech psychologicznych i umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, współpraca, czy kreatywność. Zmagania esportowe uczą analizy, rozwiązywania problemów i osiągania celów. Rozwijają zdolność do współpracy i poczucie drużynowości. Esport pozwala dzieciom na oswojenie z sytuacjami stresowymi i zwiększa pewność siebie.

Więcej informacji o projekcie: https://legiaesportschools.pl/aktualnosci/legia-pierwsza-w-grze-6

Brief Esports jest partnerem medialnym Legia Esport Schools.

ESPOT

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF