...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

LOTTO sponsorem, a Marcin Gortat inwestorem Polskiej Ligi Esportowej

Polska Liga Esportowa, która wcześniej prowadzona była przez Fantasyexpo została wyodrębniona do dedykowanej spółki akcyjnej. Jednym z inwestorów został Marcin Gortat, a sponsorem głównym Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.

Zapowiedziano nową odsłonę Polskiej Ligi Esportowej (PLE), która równocześnie przeszła rebranding i zaprezentowała nowy logotyp. Plany PLE sięgają aż 2023 roku, a w każdym roku mają odbywać się po dwa sezony zakończone turniejem finałowym.

Zobacz: Pekao Leasing wspiera 15-letniego developera gry Esports Empire

Część udziałów w Polskiej Lidze Esportowej kupił Marcin Gortat, koszykarz znany z występów w NBA w takich drużynach jak Orlando Magic czy Los Angeles Clippers. Marcin Gortat podkreśla, że co prawda on sam dużo nie gra, ale widzi ogromny potencjał w esporcie. Obserwuje branże i dostrzega miliony graczy i fanów w Polsce, którzy tworzą fascynującą społeczność. Marcin Gortat posiada również sieć szkół prywatnych, do których stopniowo chce wprowadzać edukacyjne zajęcia związane z esportem.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, został Partnerem Tytularnym Dywizji Profesjonalnej oraz Partnerem Głównym Polskiej Ligi Esportowej. Jest to przedłużenie współpracy z poprzedniego sezonu. Przedstawiciele Totalizatora podkreślali, że chcieliby stać się mecenasem polskiego esportu, aby esport stał się jeszcze bardziej profesjonalny niż jest. Ważnym aspektem dla nich jest również obszar edukacji, nie tylko grających, ale również ich rodziców.

Prezesem Polskiej Ligi Esportowej został Paweł Kowalczyk, który wcześniej przez 7 lat był związany z Ringier Axel Springer Polska oraz Onetem, gdzie odpowiadał za onlinowe produkty sportowe, a także za rozwój produktów esportowych Grupy RASP.

Sprawdź: ESE Entertainment partnerem marketingowym Porsche Esports Sprint Challenge Poland

Do tej pory pod patronatem Fantasyexpo zostało zrealizowanych 6 sezonów ligi w takich grach jak Counter-Strike, czy League of Legends. Liga wspierała rozwój esportowych talentów i poza dywizją mistrzowską, organizowała również rozgrywki w niższych klasach rozgrywkowych. Nowa odsłona ligi wystartuje na jesieni, a finalna lista gier, a także pula nagród nie jest jeszcze znana.

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana